Swap

Uwielbiam wymieniać się ręcznie robionymi rzeczami! Tym razem, na kolejną wymianę umówiłam się z Joanną. Tuż przed moimi urodzinami przyszła paczka…

jonka1a.jpg

 

…zawierająca co następuje:

jonka1b.jpg

Joanna przysłała mi kartkę, paczuszkę cudownej, śmietankowo-truskawkowej herbaty i kubek. (Pamiętacie historię dużych kubków o której pisałam wcześniej? Teraz i w domu, i w pracy mam wreszcie znowu kubki właściwych rozmiarów :)
Kubek który przysłała mi Joanna, jest szczególny :) Zrobiona w nim herbata nie wystygnie tak szybko, ze względu na…

jonka1d.jpg  jonka1c.jpg

…zrobiony na drutach ocieplacz :) Kubek w wełnianej czapeczce – to wspaniały pomysł!

Dziękuję serdecznie Joasiu! :)

.

I love swap handmade things! This time I swapped with Joanna. Just before my birtthday – I received package, which contains sweet, girlie card, delicious tea (cream-rapsberry flavour) and big, beautiful mug. This mug is special, because Joanna knitted woollen warmer for it! So my tea will hot for soooooo loooong :) It’s a great idea – it looks like mug in woollen cap :)
Thank you Joasia! :)

.

A oto co ja przygotowałam na naszą wymianę. Wiem, że Joanna lubi konwalie, a jej ulubionym zwierzęciem jest wieloryb. W prezencie dla Niej przygotowałam więc techniką decoupage i ze wzorem konwalii – wisiorek, pudełeczko i mały pojemnik na ołówki (tak naprawdę jest za mały, by trzymać w nim ołówki, ale jest w sam raz, by przy szyciu wrzucać do niego ścinki nici i włóczek, by nie przyczepiały się do ubrania).

jonka1.jpg  jonka2.jpg

jonka3.jpg

Z kolei z wielorybim motywem uszyłam książeczkę na igły i poduszeczkę na szpilki.

jonka5.jpg jonka6.jpg

jonka7.jpg

Możecie wszystko to zobaczyć także na blogu Joanny – tutaj.

.

And this is what I prepared for our swap. I know that Joanna like lilies of the valley, and whale is her favourite animal. So, with decoupage technique and I decorated small wooden box, pendant and small mug for storing pencils (the truth is – it’s too small to store pencils, but it’s ideal to use it to put odds and ends of threads, when you sew – you know – they always sticks to clothes!).

Then I’ve sewn needle book with whale, and pincushion in shape of whale.

You can see all those things on Joanna’s blog, here.

Urodziny / Birthday

Tak, 23 maja miałam urodziny :) Niespodziankę sprawili mi najpierw przyjaciele z pracy – dostałam w prezencie przepiękny, wielki kubek i kwiatki :)

.
Krótkie wyjaśnienie:
Jestem wielbicielką herbaty. Mogę pić ją zawsze i w każdych ilościach. Właściwie: zawsze i w dużych ilościach :) W firmie jestem znana jako posiadaczka największego kubka :) Jakiś czas temu stłukł mi się duży kubek, w którym piłam herbatę w pracy. Następnego dnia w domu – Krzysiek stłukł mi mój domowy duży kubek, tak więc zostałam pozbawiona możliwości ugaszenia pragnienia ;) Jakoś potem nie było okazji, by kupić odpowiednie naczynia – a tu proszę, z okazji urodzin taka niespodzianka! W dodatku poprzedniego dnia… – ale o tym później :)

.
W każdym razie mój nowy „pracowy” kubek jest naprawdę słusznych rozmiarów – ma pojemność litra :)

kubek2.jpg kubek3.jpg

Po powrocie do domu także czekały na mnie niespodzianki i przyjemności :)

gifts2.jpg

Dziękuję wszystkim :)

.

Yes, 23rd May it was my birthday :) First surprise was organized by my workmates – they gave me huge, beautiful mug and flowers :)

.
Short explanation:
I’m big admirer of tea. I can drink tea any time in all amounts. As a matter of fact: I can drink it any time in big amounts :) In company I work in, I’m known as an owner of a biggest mug :) Some time ago, my big mug felt down and completely crashed. Next day, my Krzysiek broke my mug in home, so I hadn’t possibility to drink as much as I wanted ;) Somehow I hadn’t opportunity to buy proper thing – and what a surprise! Additionaly, day before… but that story I’ll tell you later :)

.
Anyway – my new mug is really huge – it has 1 liter of capacity :)
When I came back home – next surprises and pleasures waited for me :)

So, thank you all :)

Lawendowo / In lavender style

Wiem, że w świecie decoupage’u lawenda to jeden z najbardziej oklepanych wzorów (konkurować może z nią tylko wzorek z aniołkami Rafaela).
Trudno jednak zaprzeczyć – lawendowe jest piękne!

p5090017.jpg

p5090012.jpg

p5090014.jpg p5090015.jpg

p5090013.jpg

I know, that in the world of decoupage things decorated with lavender picture are most common (probably only Rafael’s angels are more popular ;).
But there’s no denying – lavender is beautiful!

Wire wrapping

Ostatnio uczę się nowej techniki – wire wrapping to coś niesamowitego! Co prawda na razie wychodzą mi same krzywulce…

wire.jpg

…ale jest nadzieja, że w przyszłości uda mi się wygiąć z drutu coś bardziej przypominającego cokolwiek, a mniej – kłębowisko drutu :)
Na przykład ten komplecik wyszedł mi już chyba całkiem, całkiem :)

wire1.jpg

wire1a.jpg wire1b.jpg

 

wire2.jpg

I’m learning new technique – wire wrapping is something unbelievable! Of course for now my products are entangled and twisted… but I hope that in future I will able to make something which look like SOMETHING, not like wire entanglement :) For example this set of jewellery looks rather nice I think :)

Black and white

Zaczęło się od koralików. Potrzebne były czarno-białe korale.
No to proszę :)

biw1.jpg

Do korali przydałyby się dopasowane kolczyki. Ależ proszę bardzo :)

biw2.jpg

Kolczyki okazały się zbyt strojne i przyciągające uwagę, by nosić je jednocześnie z koralikami. W takim razie przydałoby się do nich coś dopasowanego, ale skromniejszego. Z kolei w takim razie do korali przydałoby się jeszcze coś do kompletu. Może być bransoletka…
Ależ proszę bardzo :)

Cały komplet – korale, bransoletka, kolczyki i wisiorek – prezentuje się następująco.

biw.jpg

Everything started from beads. I needed black and white string of beads.
Here they are :)
Then – it could be great to have earrings to this beads.

So – I made them.

It turned out, that earrings are too „rich”, so I need something quite simplier to a set. From the other hand I needed something else to a beads – maybe bracelet?
Ok, so be it :)

All set is done – string of beads, simple neclace, earring and a bracelet :)

Dla Marjolein / For Marjolein

Kilka dni temu od Jeanet dowiedziałam się o wypadku Marjolein. Znam je obie z challengu Emily Falconbridge. Jeanet wpadła na pomysł, by wysłać Marjolein kartki z życzeniami powrotu do zdrowia :) Tak więc zrobiłam :)

Zaczęłam od zaprojektowania kartki z moim Pomysłowniku.

card1.jpg card.jpg

Miałam kilka pomysłów i kilka inspiracji, ostatecznie zdecydowałam się na guzikową karteczkę :)

card2.jpg

card3.jpg card4.jpg

Do karteczki dołożyłam jeszcze jednego z moich Pierniczków i taki zestaw poleciał do Kanady. Mam nadzieję że Pan Pierniczek dotrzyma Marjolein towarzystwa w szybkim powrocie do zdrowia :)

.

Zdrowiej szybko Marjolein! :)

card5.jpg

Few days ago Jeanet told me about Marjolein‚s accident. I know them both from Emily Falconbridge challenge. Jeanet had an idea to send Marjolein nice cards, so I made one :)

I started from project in my Pomysłownik. I had few ideas and few inspirations, but at last – I decided to make button card :) Then I added my Gingerbread Man and this set was packed and sent to Canada. I hope my Gingerbread will help Marjolein to get well as soon as it’s posible!

.

Get well soon Marjolein! :)