Leporello

Takie były wytyczne wyzwania minialbumowego na Scrapujących Polkach w lipcu – album miał być harmonijkowy, wykonany z użyciem 2 mediów i wielkości max 10×15 cm.

Pierwszy raz zdecydowałam się zrobić pracę z użyciem nie swoich zdjęć – wykorzystałam przepiękne fotografie znalezione na pintereście, możecie obejrzeć je tutaj – KLIK!  Uwielbiam okna i drzwi nadgryzione zębem czasu, a mój tagowy albumik poświęciłam właśnie pięknym oknom.


Użyte media to: gesso, farby akrylowe brązowa i biała, tusze: distress i archival oraz brązowe glimmer misty. Wyzwanie z albumikiem trwa jeszcze do końca lipca, zajrzyjcie tutaj – KLIK!, aby zobaczył prace pozostałych projektantek i wziąć udział :)

In July minialbum challenge at Scrapujace Polki there were such guidelines – the album had to be in leporello style, made using two media and max size 10×15 cm.

The first time I decided to use not my photos – I used the beautiful images found on Pinterest, you can see it here – KLIK! I love old rustic windows and doors, and my tag album is about beautiful windows.
I used gesso, acrylic paint in brown and white, Distress and archival inks, and brown glimmer mists. The challenge lasts until the end of July, look here – KLIK!

Projekt: Zeszyt III – lista uczestników

Wybaczcie opóźnienie z publikacją listy uczestników – utknęłam na wsi bez dostępu do internetu. Poprzedniego posta pisałam do Was w nocy z komórki przytkniętej do metalowej bramy (bo tylko tam się chwilowo pojawiał zasięg), dodatkowo zjadana żywcem przez komary :)
Poniżej pełna lista osób biorących udział w trzeciej edycji Projektu: Zeszyt.

W Projekcie: Zeszyt udział wezmą:

1. Asia Jakimowicz
2. AgnieszkaD
3. Marysia J
4. maciejkowe zacisze
5. edytta-p
6. go_siek
7. Anek73
8. Funiaa
9. Goga
10. Agnieszka (onaija)
11. Agatab pisze:
12. JaMajka
13. wiosanka
14. Skrzatka
15. Shiart (Maria Kozioł)
16. Huma
17. klaudyna
18. Pasiakowa
19. Kardamonowa
20. Siencja
21. Makartina
22. Nordstjerna
23. madlenia
24. Blue-Nika
25. Boei
26. JaneB
27. carrot
28. Robert
29. druga szesnascie
30. truskawkaM
31. Visell
32. Amlai
33. angel
34. Scrapirinha
35. habka
36. Ludeczka
37. marysza
38. elpimpi
39. Bee
40. oliwka
41. Zuzia Gatto Pazzo
42. Agugagi
43. Beata
44. Katarzyna G
45. Jay
46. izachica111
47. Mucia
48. frezja
49. joasiah
50. Martyna
51. złoasia
52. Karolina
53. trzpiot
54. kachna
55. Agnieszka Anna
56. Kropelka
57. Anilewe
58. Sylwia D.
59. go.cha
60. carrantuohill
61. Beata Mocarska
62. Madzioza
63. JoAleks
64. Aka
65. Michelle

Zatem, każdy z uczestników przygotowuje 65 kartek + 3 zapasowe= 68 sztuk.

Zeszyt będzie liczył więc minimum 68 stron (choć na pewno dodam do niego tez coś gratis od siebie :)

Zapasowe kartki przysyłacie na wypadek zniszczenia podczas bindowania/zaginięcia któregoś  z zeszytów na poczcie.

W związku z opóźnieniem ogłoszenia listy uczestników, zmianie uległ tez harmonogram – chcę dać Wam więcej czasu, na wypadek jeśli ktoś czekał do ogłoszenia z przygotowaniem kartek.
Zatem:
Wysyłka kartek przez uczestników: do 31 lipca
Obróbka i wysyłka zeszytów: do 22 sierpnia

Dziś otrzymacie mailem adres do wysyłki i dalsze wytyczne – bardzo proszę, na wszelki wypadek sprawdzajcie folder ze spamem :)

Projekt: Zeszyt

Zgodnie z harmonogramem dzis oglosić miałam listę uczestników Projektu Zeszyt, tymczasem nie mam dostępu do internetu. Pełną listę z odnośnikami opublikuję jak tylko uda mi się połączyć wtedy również otrzymacie dane do wysyłki – tymczasem informacja: załapały się wszystkie osoby zapisane pod poprzednim postem :)

Szykujcie zatem kartki :)

Authentique

Uwielbiam wykorzystywać w scrapach teksty z pasków, z tych stopek w papierach, gdzie znajduje się nazwisko projektanta i nazwa kolekcji oraz z opakowań od ćwieków, czy innych ozdóbek :) W tym LO właśnie na tej zasadzie wykorzystałam napis „Authentique” ( a w tym scrapie dla odmiany ze stopki wycięłam napis fascinating).

A na zdjęciu Jasiek, w misiowej czapeczce zrobionej przeze mnie na szydełku.

I love to use in my layouts texts of paper strips which are at the bottom of scrapbooking papers. You know, those strips with the designer’s name and the name of the collection. I also use papers from brads boxes and other embellishhments packages. In this LO I used the word „Authentique” (In that LO I used text „fascinating” – also it was the name of paper set).

My son Jaś is on the photo, in his bear beanie which I’ve crocheted.

Projekt: Zeszyt III

Zapraszam na trzecią edycję Projektu: Zeszyt.

Projekt: zeszyt polegać będzie na zebraniu poszczególnych kartek od uczestników. Każda z nas kocha papiery – te wzorzyste, te pożółkłe, strony książek i stare papiery listowe. Zróbmy z nich niepowtarzalny zestaw – zróbmy sobie Zeszyt :)

Zasady
Każda z uczestniczek przygotuje i wyśle do mnie swój komplet papierów (w rozmiarze kartek zeszytu) i ilości odpowiadającej ilości uczestniczek. Ja zbiorę wszystkie kartki, złożę je w zeszyty zawierające po jednej kartce od każdej z uczestniczek, zbinduję, a następnie roześlę je do Was z powrotem. W ten sposób każda z nas otrzyma kompletny, zbindowany zeszyt, składający się z kartek od każdej z uczestniczek.
Oczywiście bindowanie, opakowanie i wysyłka trochę kosztuje, a nie chcę bawić się w przelewy i wpłaty – zatem do wysyłanych papierów uczestnicy dołączają znaczki pocztowe za 10 zł – pokryje to koszty produkcji i dystrybucji, a mnie oszczędzi buchalterii.
Zapisy rozpoczynają się w dniu dzisiejszym i trwać będą do środy 17 lipca. Zadbajcie proszę, aby umieszczając komentarz podać poprawny adres e-mail, z którego korzystacie na co dzień – w trakcie projektu może pojawić się konieczność skontaktowania się z uczestnikami.
Już po ogłoszeniu zapisów poproszę Was o przesłanie mi Waszych adresów – dzięki temu zawczasu będę mogła przygotować sobie koperty i druki nadania.
W poprzedniej edycji ograniczyłam ilość uczestników na 60 osób – zgłosiło się o kilka więcej, które nie załapały się na udział. Myślę, że tym razem jeśli sytuacja się powtórzy, przyjmiemy wszystkich – rezerwuję sobie jednak możliwość zamknięcia zapisów, jeśli ilość uczestników będzie zbyt duża.

Jeszcze jedno: zeszyt III może, ale nie musi wyglądać jak zeszyt z edycji I czy II. Rezerwuję sobie możliwość zmiany okładek.
Proszę, nawet jeśli brałyście udział w pierwszej czy drugiej edycji, przeczytajcie dokładnie tekst poniżej.

FAQ:

Jak wziąć udział w projekcie?
Wystarczy że zostawisz komentarz pod tym postem – napisz w nim wyraźnie, że chcesz wziąć udział w projekcie. Nie ma możliwości zapisania kogoś innego niż siebie. Zamieść tylko 1 komentarz. Pamiętaj też, że aby nie psuć innym zabawy, będziemy oczekiwać, że wyślesz swoje papieryw odpowiednim rozmiarze, w tej samej stylistyce oraz w terminie. 17 lipca zamknę zapisy. Aby projekt wystartował musi uzbierać się minimum 30 uczestników.

Jakie papiery wysłać?
Możliwości jest wiele – pamiętajcie tylko, aby papiery nie były zbyt grube. Mogą to być papiery do scrapbookingu, koperty, kartki z książek, wydruki i kserówki, papier śniadaniowy, próbki tapet czy wzorniki farb, strony z gazet czy magazynów, zdjęcia, kartki zeszytowe zapisane i puste, papier rysunkowy lub kolorowy, stare listy, papierowe torebki, formatki i druki.
Jedna koronna zasada: papiery powinny być czyste – oczywiście możesz wysłać kartki na których wypróbowujesz stemple czy tusze, ale nie wysyłaj stron brudnych czy zatłuszczonych. Szanujmy się nawzajem.
Proszę, nie wysyłajcie również kartonów i tekturek – są za grube i za ciężkie, mogłyby zwiększyć koszty bindowania i wysyłki.

Ile kartek wysłać?
Umówmy się, że każda z nas wyśle tyle kartek ile będzie uczestniczek, plus 3 na wypadek uszkodzenia w czasie bindowania czy zaginięcia przesyłki. Z nadmiarowych kartek postaram się też złożyć – jak poprzednio – 1 nadmiarowy zeszyt, który rozlosuję wśród uczestników drugiej edycji. Ostateczną ilość uczestników poznamy najpóźniej 18 lipca.

Czy wszystkie kartki jakie wysyłam muszą być takie same?
Oczywiście w przypadku wysyłania np. kartek z pustego zeszytu cały Twój komplet będzie identyczny. Jeśli jednak zdecydujesz się na kartki z książek czy listów, trudno będzie zebrać kilkadziesiąt takich samych. Postaraj się jednak, aby wszystkie kartki jakie wysyłasz były w tej samej stylistyce. Jeśli więc wysyłasz kartki w kratkę – niech cały komplet będzie w kratkę. Jeśli wysyłasz kartki ze starej książki – niech będzie ich komplet. Dzięki temu, nasze gotowe zeszyty nie będą identyczne, ale bardzo podobne. Jeśli wyślesz mi 3 piękne kolorowe ryciny, a resztę dopełnisz stronami z gazety – część uczestniczek będzie pokrzywdzona.

Kiedy zebrać i wysłać swoje papiery i kiedy dostanę zeszyt?
Harmonogram projektu przedstawia się następująco:
Ogłoszenie projektu: 15 lipca
Zapisy: 15-17 lipca
Ogłoszenie listy uczestników: 18 lipca
Wysyłka kartek przez uczestników: do 28 lipca
Obróbka i wysyłka zeszytów: do 18 sierpnia

Czy wysyłam same papiery?
Nie. Paczka, którą wysyłasz do mnie papiery, powinna zawierać także wyraźnie napisane twoje dane: nick pod jakim się zapisywałaś do projektu, imię i nazwisko oraz adres, na jaki ma zostać wysłany gotowy zeszyt, adres twojego bloga, a także znaczki pocztowe za 10 zł.
Nie załączajcie proszę do swoich paczek kopert -macie je w cenie zeszytu.

Jaki rozmiar i kształt mają mieć moje papiery?
Rozmiar okładek naszego zeszytu to A5 – czyli 148×210 mm. Proszę zatem, aby poszczególne kartki były tego rozmiaru, lub ciut mniejsze. W każdym razie nie mogą przekraczać tej wielkości. Jeśli będziecie chciały, by miały inny kształt niż prostokąt – co nada naszemu zeszytowi różnorodności – także zadbajcie o odpowiednie rozmiary :) Nie przyjmę do projektu kartek przekraczających te wymiary. Jedna z nauczek z pierwszej edycji brzmi: zmierz kartki zaraz po wyjęciu ich z koperty. Nie dodawajcie mi roboty. Zbindowanie tylu stron samo w sobie jest niezłą pracą – naprawdę obejdę się bez konieczności przycinania setek papierów.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, czekam :) Piszcie na adres: zeszyt@schowek.net

 

Projekt: zeszyt

Co sądzicie o kolejnej edycji Projektu zeszyt?

Zapisy wystartują 15 lipca- jeśli znajdą się chętni, byłaby to już trzecia edycja! O poprzednich dwóch poczytacie tutaj – KLIK!