Metkowce / Tag toys

Ostatnio bardzo było pastelowo na schowku, a przecież bardzo mi kolorowo :) To oczywiście metkowce – czyli zabawki sensoryczne dla niemowląt :)
Każdy inny, a wszystkie szeleszczą i świetnie nadają się do żucia i miętolenia w łapkach :)

Załapały się nawet do TV – zajrzyjcie tutaj i zobaczcie minutka 7:51:

http://www.tvp.pl/poznan/srodowisko-i-gospodarka/magazyn-targowy/wideo/19122013/13385350

 

So – lately my blog was only in pastel colours – but I’m feeling  in vivid colours rather! These are my tag toys hand made for babies – each one was different, each one makes some funny sounds, and each one is great to chew and to crumple! And they even were on TV! Click at th elink above and see me at craft fair, it’s in 7:51 minute :) Me, and my hangers, pregnancy albums, crocheted beannies and those baby toys :)

Robótka 2013

Nie wiem jak Wy, ale ja ostatnio z niczym się nie wyrabiam. Pierniki nie upieczone, okna nie umyte, na domiar złego Jasiek z wirusowa infekcją oraz wyrzynającymi się zębami trzyma mnie w domowym areszcie i jęczy i marudzi. No nic, jakoś przebrniemy – tym bardziej, że to już ostatnie chwile, a przecież jest Robótka!

Nie znacie jeszcze Robótki? Czwarty już raz Kaczka i Bebe zachęcają do wysłania karteczki do Niegowa. Szczegóły całej akcji znajdziecie tutaj, u Bebe: KLIK!

I jeszcze kilka słów u Kaczki: KLIK!

 

 

 

 

Album ciążowy / Pregnancy album

Uwielbiam robić albumy ciążowe :) Przy każdym na nowo przezywam wszystkie radosne chwile związane z początkami własnego macierzyństwa…
O matko, ależ to poważnie zabrzmiało :)
Tym razem album ciążowy w odcieniach brązu i różu. Zawiązywany na wstążkę…

…obowiązkowo – z kieszonką na test ciążowy i tagami na zapiski…

 

…i z mnóstwem kieszonek i kopert oraz miejsc na fotki, wspomnienia i zdjęcia USG.

I ze słodkimi detalami…

Rozczuliłam się :)

Cały album oczywiście z papierów Herbata z malinami UHK Gallery :)

Jeszcze raz – piękne zdjęcie autorstwa Kasi – dziękuję!
.
I just love to make pregnancy albums :) Each time I make one – I feel once again all the joyful moments associated with the beginnings of my own maternity…
Oh dear, it sounded seriously :)
This time the pregnancy album in shades of brown and pink. With the ribbon to close it, and with a pocket for pregnancy test, with many tags for writings, and lots of pockets and envelopes and places for the photos, memories and baby USG photos. And with those sweet details …

Oh, my heart melts :)

The whole album, of course, is made with UHK Gallery papers :)

Once again – lovely photo taken by Kasia.

Torebeczka / Small bag

Nie będę ukrywać, od czasu gdy mam Jasia bardzo zmieniła mi się perspektywa i podejście do życia – również do rękodzieła :) Już nie mogę się doczekać, kiedy będziemy mogli razem wycinać, malować i kiedy będę szydełkować szalik dla misia, czy innego G.I.Joe :D

Nawet szyjąc torby nie zapominam o maluchach – w końcu i małej damie także przyda się torebka, prawda? Udało mi się wyszukać rączki do torebek w rozmiarze S i zobaczcie, co z tego wyszło :)

Materiały wyszukane gdzieś w czeluściach Allegro, do tego różowa taśma ozdobna z „bąbelkami” i ręcznie uszydełkowany kwiatek.

Styl i szyk! :)

A piękna fotka autorstwa Kasi Sztompki oczywiście :)

 

A przy okazji – jakie macie plany na weekend?

Bo ja będę prezentować swoje prace na Festiwalu Przedmiotów Artystycznych w Poznaniu :)

Może wpadniecie? zapraszam serdecznie – to świetna okazja na świąteczne zakupy.

A najserdeczniej zapraszam do hali 7A, stoisko 14, gdzie będę razem z Cynką i Ulą UHK :)


.
When I became a mom, it changed my perspective and approach to life – and to craft of course:) I can not wait to be able to make some craft witj Jaś, and when I will crochet a scarf for a teddy bear or another GIJoe toy or something: D

Even sewing bags I do not forget about kids and -cause even a small lady should have a bag, right? – I’ve found the handles for bags in S size and see what I made :)
Fabrics I’ve bought at Allegro, I added pink ribbon trim with „bubbles” and crocheted flower – style and chic ! :)
And by the way – what are your plans for the weekend?
Because I will be presenting my works at the Festival of Artistic Objects in Poznań :)
I cordially invite you – this is a great opportunity for Christmas shopping.
And I will be there at hall 7A, booth 14, with Cynka and Ula UHK :)

A beautiful pics were taken by Kasia Sztompka course :)

Torebki / Bags

Czasem jest tak, że chce się coś zrobić i człowiek szuka materiałów. Mnie często zdarza się zupełnie odwrotnie – widzę papier – i już mam w głowie pasujące zdjęcie i gotowy layout. Dotykam włóczki – i już ją widzę w postaci szalika. A ostatnio zobaczyłam śliczne materiały – i od razu wiedziałam, że będą z nich piękne torebki!

Zaczęłam od tak modnych teraz zygzaków, zwanych szewronami :)

Potem zachwyciły mnie liski…

ale hitem były wąsy! No same powiedzcie, czy nie są urocze?

Wszystkie torby mają bambusowe kółka i są bardzo pojemne. Najbardziej lubię chyba tę z wąsami :) Dodatkowo – wyobraźcie sobie że to tkanina polskiej produkcji – ekipa z Ćwiartki i metry nie tylko sprowadza tkaniny znanych projektantów ale i wypuściła własną kolekcję materiałów.

Wąsy znajdziecie tutaj, a piękne zdjęcia moich prac zrobiła w swoim studio przemiła Kasia Sztompka, która poznałam dzięki Jasiowej sesji zdjęciowej – ale o tym już kiedy indziej :)

Sometimes you want to make a project, and you look for supplies. But sometimes – and for me it means: very often :) – I see the paper and I already think about matching photo and finished layout. I touch colorful yarn – and immediately I see it as a scarf. And recently I saw a beautiful fabrics – and I knew that they will become a beautiful bags!

I started with so fashionable now zigzags, called chevrons :) Then I felt in love with foxes, but the most beautiful were mustaches! Well, just look, they are really cute!
All bags have bamboo rings and are rather capacious. I think I like the one with the mustaches the most :) In addition – imagine that a Polish textile production – a team of Ćwiartki i metry (it means Fat quarters and meters) not only sells known designers fabrics but also released its own collection of materials. Their projects you can find here.
And the beautiful pictures of my works were taken in photo studio of sweet Kasia Sztompka – I’ve  met her at Jaś photo session – but it’s other story :)

Odliczanie do Gwiazdki

Kiedy zaczynacie czuć świąteczny klimat? Gdy w TV pojawiają się reklamy z reniferem w tle, a z głośników w marketach słychać „Last Christmas”? Czy dopiero od pierwszej niedzieli adwentowej?
Dla mnie odliczanie do Gwiazdki zaczyna się wraz pierwszym świątecznym żurnalowaniem 1 grudnia lub – jeśli wypada to wcześniej – wraz ze świątecznym spotkaniem Koła Gospodyń Miejskich i Podmiejskich.
W tym roku spotkanie wypadło 30 listopada – a więc jeszcze w listopadzie słyszałam już dzwonki u sań Świętego Mikołaja, i podczas gdy pół Poznania imprezowało w Andrzejkowym stylu – my zajadałyśmy pierniczki, piłyśmy grzane wino i wyciągałyśmy prezenty spod choinki. Relacja ze spotkania pojawi się wkrótce na naszym blogu :)
Tymczasem – 1 grudnia! Czas na odkopanie teczki ze świątecznymi papierami i pudełka z gwiazdkowymi dodatkami! W tym roku wszystko to będę trzymać w pięknym segregatorze jaki sprezentowała mi Kasia, w towarzystwie świecznika który dostałam od Ami.

Długo nie mogłam się zdecydować, w jakim stylu przygotować swój grudniownik. Korciły mnie turkus i brąz, ale ostatecznie wykorzystałam stareńką okładkę od książki wygrzebaną gdzieś na pchlim targu.

Nawet Jaś, choć jest jeszcze zbyt mały, by wiedzieć, o co całe to zamieszanie, dostał piżamkę specjalnie na tę okazję. Muminki chwilowo poszły w odstawkę i na czytanie przed snem w grudniu mamy nową książkę – „24 baśnie przed nastaniem Wigilii”.

A jak u Was? Czujecie już świąteczną atmosferę?
Kiedy dla Was zaczyna się odliczanie do Gwiazdki?