Feed on
Posts
Comments

Mieszkanie wykańcza nas pomyślnie. W tej chwili mieszkamy kątem u mojej Mamy, razem z kilkoma kartonami, Dharmą i Niną. Świnksy – jako niewymagające tyle uwagi – jako pierwsze przeniosły się do nowego mieszkanka.
Dzisiejszy poranek. Wstaję o 6, zakładam na siebie byle co – trzeba wyprowadzić Dharmę. Wlokę się zaspana, tępo wpatrzona w chodnik i planuję dzisiejszy dzień. Co po kolei? Praca, kupić przedłużki do baterii, kaczka, zamówić drzwi… Zaraz… kaczka???

.
Odwracam się powoli. Chyba mam omamy. Tak, to na pewno ze zmęczenia. Mrugam oczami, ale widziadło nie znika. Spod muru stale przygląda mi się kaczka. Konkretnie krzyżówka.

.
Przyglądamy się sobie (Dharma oczywiście szaleje). Po chwili już wiem, co robi dzika kaczka na ulicy w centrum Poznania – zmierzwione pióra ubrudzone czerwienią – wzdłuż piersi ciągnie się rana.

.

Odprowadzam psa, wracam po kaczkę. Przy pomocy przechodniów po krótkiej pogoni udaje mi się złapać ją do materiałowej torby. Jestem cała umazana kaczą krwią. Po chwili – kaczka zostaje zapakowana do dużej klatki po chomiku. Siedzi już spokojnie.

.

Szybki prysznic, śniadanie. Pakuję się do pracy. Wiecie, torebka, telefon, organizer, kaczka… ;) Krótka wizyta w Starym ZOO – po chwili kaczka czeka już na transport do weterynarza, mnie kamień spada z serca i mogę już spokojnie iść do pracy.

.

Czas zacząć kolejny zwykły dzień :)

duck.JPG

Our flat finishes us succesfully. Now we live in my mother’s flat, with Dharma and Nina. Our guinea pigs (they don’t need as much attention) are in new flat already.

.
Today morning. I get up at six, wear… whatever and go out with my dog. I walk slowly ane plan my day – must go to work, buy some pipes, oh, duck, then order doors….Wait a minute… duck???
I turn around. I have hallucinations – I must be very tired… I blink, but phantom still exists. On the pavement, watching at me – duck. Mallard exactly.

.
I look at her, she look at me (Dharma getting crazy). I know now what heppend – duck has wound and bleeds.
I take dog home, then come back for the duck. With help of a stranger I’m catching her to cotton bag. I’m in duck blood. After few minutes – duck is in big hamster cage.
Shower, breakfast. I prepare to go to work. You know, hand-bag, cell phone, note-book, duck… :) Short visit in ZOO – duck is ready to go to vet, I’m ready to go to work and load off of my mind.

.

It’s time to start next ordinary day :)

Podobne wpisy:

 

15 komentarzy to “Niezwykłe spotkanie / Unusual meeting”

 1. Eric Lee napisał(a):

  I must say this is a great article i enjoyed reading it keep the good work :)

 2. Agnes Vittricsson napisał(a):

  Miś, jesteś wspaniała! To z pewnością nie przypadek, że ta kaczka trafiła akurat w Twoje strony, przeczuwała, że nie zostanie bez pomocy :) Lucky duck :)

 3. Kasieńka napisał(a):

  oooch, Miszelko, dziękuję, że jesteś taka, jaka jesteś :*

 4. senmara napisał(a):

  Teraz wiadomo jaki jest numer kaczego pogotowia :)

  Kaczka będzie rozdawać wszystkim Twoje wizytówki, będziesz miała Nakrapianą Linię Kaczej Pomocy i takie tam :D

 5. krasne napisał(a):

  cała Miśka :*

 6. Joanna Kostrzewa napisał(a):

  O, jesteś dzielnym kaczym ratownikiem! *^v^*

 7. Valentine napisał(a):

  Cała Ty ;-) Nic dodać, nic ująć ;D

 8. xis napisał(a):

  Proza życia … :)

 9. Rooda napisał(a):

  Miszela… skoro się tu pojawiasz byłoby mi miło gdybyś dała znać czy przesyłka chociaż dotarła…bo mi troche przykro…że nawet smsa nie napiszesz że masz..poza tym boje się że po prostu nie dotarło :(

 10. Je@net. napisał(a):

  Wow, what a special day!! You don’t find a duck every day!

 11. Rooda napisał(a):

  uprzejmie odszczekuję… przesyłka nie dotarła :( buuu

 12. rozella napisał(a):

  Ech, Ivy dzięki takim jak Ty ,ten Świat nie zejdzie na najgorsze. Trzymaj się tam z tą przeprowadzką. pozdrawiam i buziaki

 13. Ania.WW napisał(a):

  O rany!! Miśka, jaki pech, że jesteś wegetarianką :D:D

 14. Marjolein napisał(a):

  Oh my gosh….. isn’t that something!!! Good for you taking the duck to the zoo…… they will take good care of him/her!
  How’s the new apartment doing??? Have you moved in yet???
  xx Marjolein

 15. […] do niecodziennych wydarzeń. A to w centrum ponad pięćsettysięcznego miasta znajduję dziką kaczkę, a to natykam się na pole czterolistnych koniczyn, a to dostaję cudowny prezent od nieznajomego. […]

Leave a Reply