Feed on
Posts
Comments

Miasto / The city

Świąteczny szał opadł, czas wrócić do zwyczajności :) Mam nadzieję, że należycie i zgodnie z tradycją nacieszyłyście się domem, rodziną i objadłyście ;D

Mnie nawet w czasie Świąt udało się nadrobić małe zaległości. Ostatnio nie wyrobiłam się w terminie, ale bardzo chciałam zrobić pracę na wyzwanie z cytatem o mieście zaproponowanym przez Milqin na forum Scrappassion.

Dopiero teraz udało mi się usiąść w spokoju i zrobić tego scrapa. Oprócz wyzwaniowego cytatu – M. Świetlicki „Listopad” :

Och, chciałbym już wyjść z tego miasta, ręce wytrzeć o liście.
Cały ten kurz, tłuszcz miasta wytrzeć o liście.
Wyjdź ze mną, zobaczysz.

dodałam jeszcze fragment z mojej ulubionej „Kantaty” Jana Zycha – pięknie śpiewanej przez Marka Grechutę (od początku skojarzyły mi się oba te teksty):

Tu żadnej pory roku oprócz zimy nie ma.
(…)
A oni tam zboże sieją, senne siano się zwozi
w sienie otwarte na oścież.
Tam lato ze złotym berłem przechodzi.

(W razie czego, więcej jego wierszy znajdziecie tutaj)

I małe zbliżenie (ostatnio eksperymentuję trochę z różnymi, nie całkiem scrapowymi materiałami:)

.
Easter passed by, it’s time to come back to common life ;) I hope thet you spent holiday in wonderful style, with your families and friends.

I was able to catch some things up during the holiday. Lately I didn’t catch in the dead-line with a challenge with citation, on our phorum, so I’ve made it now. The quote was about city and was given by Milqin. The text is from the poem  „Listopad” by M. Świetlicki – in my, ekhem, translation – is: „Oh, I want to go out from this city, wipe my hands out with the leaves. Whole this dust, city’s grease wipe out with leaves. Come out with me, you’ll see”.

I added also fragment from my beloved poem „Kantata” written by Jan Zych. The text is:  „Here is no season by winter (…) And there they sow cereals, sleepy hay they conveyance in halls open wide. There summer is coming by with golden sceptre.”

Podobne wpisy:

 

7 Responses to “Miasto / The city”

 1. Drycha pisze:

  świetnie zestawione, bosko warstwowe
  brawo

 2. Annar pisze:

  Praca jest wspaniała !!!!!
  Użyłaś cudnych materiałów !!!

 3. Dunia pisze:

  Fajna praca- taka soczysta ;o)
  A te nie całkiem scrapowe materiały świetnie się sprawdzają

 4. marikodzi pisze:

  Piękna praca. W ogóle bardzo mi się podobają Twoje skrapy – są takie bardziej pamiętnikowe, są czymś więcej niż estetycznym przedmiotem, niż wyzwaniem-zabawą, a przecież o to właśnie chodzi, o notacje własnych przeżyć, a nie tylko ozdobność i dekoracyjność :) Zachwycił mnie też niesamowity miniaturowy ogródek!

 5. coco.nut pisze:

  tak, tak , jak jadę teraz do miasta, to nie mogę się doczekać, kiedy na moją wieś spokojną wrócę ;) pięknie oddałaś ten kontrast!!!

 6. guriana pisze:

  nie przestajesz zaskakiwać…cuuudo:)))

 7. gooseberry pisze:

  jezu… znowu cudnie!
  te warstwy… ehh ;)

Leave a Reply