Wspomnienia / Memories

Jakiś czas już przyjaźnimy się ze Srebrną Akacją i jedną z wspanialszych stron naszej znajomości jest wzajemna inspirowanie się na wielu obszarach. Ogrodowo, kulinarnie, rękodzielniczo – motywujemy się wzajemnie do działania. Jakiś czas temu postanowiłyśmy więc zorganizować sobie artystyczne wyzwanie. Ostatecznie zdecydowałyśmy się na 2, ale o tym drugim później. Dziś mija wybrany przez nas termin pierwszego wyzwania. Obydwie uwielbiamy przeszłość, obydwie kochamy pamiątki, obydwie cofamy się często myślą do tego co było – dlatego tematem naszego wyzwania są wspomnienia.
Zdecydowałyśmy, że każda z nas wykona 12 prac poświęconych wspomnieniom. 12 prac, 12 miesięcy, żadnych ograniczeń wielkości czy techniki.

Początkowo chciałam zrobić album ze wspomnieniami, potem zmieniłam zdanie. Chyba zdecyduję się na 12 oddzielnych prac – no chyba że w międzyczasie natchnie mnie jeszcze inaczej :)

Dziś więc pierwsza moja wspomnieniowa praca – „Utracone wspomnienia”.

Fascynują mnie stare zdjęcia, więc centralnym punktem jest jedna z takich starych fotek, podkradziona bezczelnie z Maminego (wcześniej Babcinego) pudełka (Mamo, wybacz swojej sroce  :)).

Nikt nie wie, kim jest dziewczyna śmiejąca się na huśtawce. Czy to ktoś z dalszej rodziny? Przyjaciółka Babci? A może jedna z jej uczennic? Jak miała na imię?

Czy lubiła truskawki? Czy kochała prawdziwie? Co się z nią działo zanim fotograf zawołał „Uwaga, zdjęcie!”. Co się z nią działo potem? To właśnie utracone wspomnienia.

Pracę Srebrnej Akacji znajdziecie tutaj. A może przyłączycie się do nas? Będzie nam bardzo miło :)

.
I know my friend Srebrna Akacja for some time and we still inspiring each other – in kitchen, in garden, in craft. Lately we decided to organize our own challenge – so we’ll make 12 projects and the prompt is memories.
So here it is – my first work about memories. I love old photos and this is one of them (stolen from my Mother’s photo box). The text is ” In the garden of remembrance” and „Lost memories”
Nobody knows, who’s that girl on a swing. Maybe my Grandmother’s friend? Or pupil? What was her name? Did she liked strawberries? Did she loved truly? What happend with her after this photo was taken? And what was before it?
It’s lost memories…

Project made by Srebrna Akacja you can find there. And maybe you can join as in this challenge? It would be great!

12 odpowiedzi na “Wspomnienia / Memories”

  1. Chi,chi, ucięło mi cały komentarz, bo był w nawiasach. A był taki fajny, spontaniczny i pełen zachwytów! W każdym razie praca mnie zwaliła z nóg, małą fiolkę chcę ukraść, a z dziewczyną na zdjęciu zaprzyjaźnić :) Jestem pod takim wrażeeeeniem! Niespotykane i zaskakujące techniki – to jest to co króliki lubią najbardziej!

  2. Podglądam te zamglone, odchodzące , utracone…? wspomnienia i wrota prowadzące do nich…(tak piękne ,że aż dech zapiera)
    te błyski ,faktury, kolory….
    Przepiękne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *