Projekt: Zeszyt III

Zapraszam na trzecią edycję Projektu: Zeszyt.

Projekt: zeszyt polegać będzie na zebraniu poszczególnych kartek od uczestników. Każda z nas kocha papiery – te wzorzyste, te pożółkłe, strony książek i stare papiery listowe. Zróbmy z nich niepowtarzalny zestaw – zróbmy sobie Zeszyt :)

Zasady
Każda z uczestniczek przygotuje i wyśle do mnie swój komplet papierów (w rozmiarze kartek zeszytu) i ilości odpowiadającej ilości uczestniczek. Ja zbiorę wszystkie kartki, złożę je w zeszyty zawierające po jednej kartce od każdej z uczestniczek, zbinduję, a następnie roześlę je do Was z powrotem. W ten sposób każda z nas otrzyma kompletny, zbindowany zeszyt, składający się z kartek od każdej z uczestniczek.
Oczywiście bindowanie, opakowanie i wysyłka trochę kosztuje, a nie chcę bawić się w przelewy i wpłaty – zatem do wysyłanych papierów uczestnicy dołączają znaczki pocztowe za 10 zł – pokryje to koszty produkcji i dystrybucji, a mnie oszczędzi buchalterii.
Zapisy rozpoczynają się w dniu dzisiejszym i trwać będą do środy 17 lipca. Zadbajcie proszę, aby umieszczając komentarz podać poprawny adres e-mail, z którego korzystacie na co dzień – w trakcie projektu może pojawić się konieczność skontaktowania się z uczestnikami.
Już po ogłoszeniu zapisów poproszę Was o przesłanie mi Waszych adresów – dzięki temu zawczasu będę mogła przygotować sobie koperty i druki nadania.
W poprzedniej edycji ograniczyłam ilość uczestników na 60 osób – zgłosiło się o kilka więcej, które nie załapały się na udział. Myślę, że tym razem jeśli sytuacja się powtórzy, przyjmiemy wszystkich – rezerwuję sobie jednak możliwość zamknięcia zapisów, jeśli ilość uczestników będzie zbyt duża.

Jeszcze jedno: zeszyt III może, ale nie musi wyglądać jak zeszyt z edycji I czy II. Rezerwuję sobie możliwość zmiany okładek.
Proszę, nawet jeśli brałyście udział w pierwszej czy drugiej edycji, przeczytajcie dokładnie tekst poniżej.

FAQ:

Jak wziąć udział w projekcie?
Wystarczy że zostawisz komentarz pod tym postem – napisz w nim wyraźnie, że chcesz wziąć udział w projekcie. Nie ma możliwości zapisania kogoś innego niż siebie. Zamieść tylko 1 komentarz. Pamiętaj też, że aby nie psuć innym zabawy, będziemy oczekiwać, że wyślesz swoje papieryw odpowiednim rozmiarze, w tej samej stylistyce oraz w terminie. 17 lipca zamknę zapisy. Aby projekt wystartował musi uzbierać się minimum 30 uczestników.

Jakie papiery wysłać?
Możliwości jest wiele – pamiętajcie tylko, aby papiery nie były zbyt grube. Mogą to być papiery do scrapbookingu, koperty, kartki z książek, wydruki i kserówki, papier śniadaniowy, próbki tapet czy wzorniki farb, strony z gazet czy magazynów, zdjęcia, kartki zeszytowe zapisane i puste, papier rysunkowy lub kolorowy, stare listy, papierowe torebki, formatki i druki.
Jedna koronna zasada: papiery powinny być czyste – oczywiście możesz wysłać kartki na których wypróbowujesz stemple czy tusze, ale nie wysyłaj stron brudnych czy zatłuszczonych. Szanujmy się nawzajem.
Proszę, nie wysyłajcie również kartonów i tekturek – są za grube i za ciężkie, mogłyby zwiększyć koszty bindowania i wysyłki.

Ile kartek wysłać?
Umówmy się, że każda z nas wyśle tyle kartek ile będzie uczestniczek, plus 3 na wypadek uszkodzenia w czasie bindowania czy zaginięcia przesyłki. Z nadmiarowych kartek postaram się też złożyć – jak poprzednio – 1 nadmiarowy zeszyt, który rozlosuję wśród uczestników drugiej edycji. Ostateczną ilość uczestników poznamy najpóźniej 18 lipca.

Czy wszystkie kartki jakie wysyłam muszą być takie same?
Oczywiście w przypadku wysyłania np. kartek z pustego zeszytu cały Twój komplet będzie identyczny. Jeśli jednak zdecydujesz się na kartki z książek czy listów, trudno będzie zebrać kilkadziesiąt takich samych. Postaraj się jednak, aby wszystkie kartki jakie wysyłasz były w tej samej stylistyce. Jeśli więc wysyłasz kartki w kratkę – niech cały komplet będzie w kratkę. Jeśli wysyłasz kartki ze starej książki – niech będzie ich komplet. Dzięki temu, nasze gotowe zeszyty nie będą identyczne, ale bardzo podobne. Jeśli wyślesz mi 3 piękne kolorowe ryciny, a resztę dopełnisz stronami z gazety – część uczestniczek będzie pokrzywdzona.

Kiedy zebrać i wysłać swoje papiery i kiedy dostanę zeszyt?
Harmonogram projektu przedstawia się następująco:
Ogłoszenie projektu: 15 lipca
Zapisy: 15-17 lipca
Ogłoszenie listy uczestników: 18 lipca
Wysyłka kartek przez uczestników: do 28 lipca
Obróbka i wysyłka zeszytów: do 18 sierpnia

Czy wysyłam same papiery?
Nie. Paczka, którą wysyłasz do mnie papiery, powinna zawierać także wyraźnie napisane twoje dane: nick pod jakim się zapisywałaś do projektu, imię i nazwisko oraz adres, na jaki ma zostać wysłany gotowy zeszyt, adres twojego bloga, a także znaczki pocztowe za 10 zł.
Nie załączajcie proszę do swoich paczek kopert -macie je w cenie zeszytu.

Jaki rozmiar i kształt mają mieć moje papiery?
Rozmiar okładek naszego zeszytu to A5 – czyli 148×210 mm. Proszę zatem, aby poszczególne kartki były tego rozmiaru, lub ciut mniejsze. W każdym razie nie mogą przekraczać tej wielkości. Jeśli będziecie chciały, by miały inny kształt niż prostokąt – co nada naszemu zeszytowi różnorodności – także zadbajcie o odpowiednie rozmiary :) Nie przyjmę do projektu kartek przekraczających te wymiary. Jedna z nauczek z pierwszej edycji brzmi: zmierz kartki zaraz po wyjęciu ich z koperty. Nie dodawajcie mi roboty. Zbindowanie tylu stron samo w sobie jest niezłą pracą – naprawdę obejdę się bez konieczności przycinania setek papierów.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, czekam :) Piszcie na adres: zeszyt@schowek.net

 

Podobne wpisy:

 

67 odpowiedzi do “Projekt: Zeszyt III”

  1. Hej hej, byłam nieco wyłączona internetowo przez ostatnie dni, ale jak jest jeszcze miejsce, to się piszę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *