Projekt: Zeszyt III

Zapraszam na trzecią edycję Projektu: Zeszyt.

Projekt: zeszyt polegać będzie na zebraniu poszczególnych kartek od uczestników. Każda z nas kocha papiery – te wzorzyste, te pożółkłe, strony książek i stare papiery listowe. Zróbmy z nich niepowtarzalny zestaw – zróbmy sobie Zeszyt :)

Zasady
Każda z uczestniczek przygotuje i wyśle do mnie swój komplet papierów (w rozmiarze kartek zeszytu) i ilości odpowiadającej ilości uczestniczek. Ja zbiorę wszystkie kartki, złożę je w zeszyty zawierające po jednej kartce od każdej z uczestniczek, zbinduję, a następnie roześlę je do Was z powrotem. W ten sposób każda z nas otrzyma kompletny, zbindowany zeszyt, składający się z kartek od każdej z uczestniczek.
Oczywiście bindowanie, opakowanie i wysyłka trochę kosztuje, a nie chcę bawić się w przelewy i wpłaty – zatem do wysyłanych papierów uczestnicy dołączają znaczki pocztowe za 10 zł – pokryje to koszty produkcji i dystrybucji, a mnie oszczędzi buchalterii.
Zapisy rozpoczynają się w dniu dzisiejszym i trwać będą do środy 17 lipca. Zadbajcie proszę, aby umieszczając komentarz podać poprawny adres e-mail, z którego korzystacie na co dzień – w trakcie projektu może pojawić się konieczność skontaktowania się z uczestnikami.
Już po ogłoszeniu zapisów poproszę Was o przesłanie mi Waszych adresów – dzięki temu zawczasu będę mogła przygotować sobie koperty i druki nadania.
W poprzedniej edycji ograniczyłam ilość uczestników na 60 osób – zgłosiło się o kilka więcej, które nie załapały się na udział. Myślę, że tym razem jeśli sytuacja się powtórzy, przyjmiemy wszystkich – rezerwuję sobie jednak możliwość zamknięcia zapisów, jeśli ilość uczestników będzie zbyt duża.

Jeszcze jedno: zeszyt III może, ale nie musi wyglądać jak zeszyt z edycji I czy II. Rezerwuję sobie możliwość zmiany okładek.
Proszę, nawet jeśli brałyście udział w pierwszej czy drugiej edycji, przeczytajcie dokładnie tekst poniżej.

FAQ:

Jak wziąć udział w projekcie?
Wystarczy że zostawisz komentarz pod tym postem – napisz w nim wyraźnie, że chcesz wziąć udział w projekcie. Nie ma możliwości zapisania kogoś innego niż siebie. Zamieść tylko 1 komentarz. Pamiętaj też, że aby nie psuć innym zabawy, będziemy oczekiwać, że wyślesz swoje papieryw odpowiednim rozmiarze, w tej samej stylistyce oraz w terminie. 17 lipca zamknę zapisy. Aby projekt wystartował musi uzbierać się minimum 30 uczestników.

Jakie papiery wysłać?
Możliwości jest wiele – pamiętajcie tylko, aby papiery nie były zbyt grube. Mogą to być papiery do scrapbookingu, koperty, kartki z książek, wydruki i kserówki, papier śniadaniowy, próbki tapet czy wzorniki farb, strony z gazet czy magazynów, zdjęcia, kartki zeszytowe zapisane i puste, papier rysunkowy lub kolorowy, stare listy, papierowe torebki, formatki i druki.
Jedna koronna zasada: papiery powinny być czyste – oczywiście możesz wysłać kartki na których wypróbowujesz stemple czy tusze, ale nie wysyłaj stron brudnych czy zatłuszczonych. Szanujmy się nawzajem.
Proszę, nie wysyłajcie również kartonów i tekturek – są za grube i za ciężkie, mogłyby zwiększyć koszty bindowania i wysyłki.

Ile kartek wysłać?
Umówmy się, że każda z nas wyśle tyle kartek ile będzie uczestniczek, plus 3 na wypadek uszkodzenia w czasie bindowania czy zaginięcia przesyłki. Z nadmiarowych kartek postaram się też złożyć – jak poprzednio – 1 nadmiarowy zeszyt, który rozlosuję wśród uczestników drugiej edycji. Ostateczną ilość uczestników poznamy najpóźniej 18 lipca.

Czy wszystkie kartki jakie wysyłam muszą być takie same?
Oczywiście w przypadku wysyłania np. kartek z pustego zeszytu cały Twój komplet będzie identyczny. Jeśli jednak zdecydujesz się na kartki z książek czy listów, trudno będzie zebrać kilkadziesiąt takich samych. Postaraj się jednak, aby wszystkie kartki jakie wysyłasz były w tej samej stylistyce. Jeśli więc wysyłasz kartki w kratkę – niech cały komplet będzie w kratkę. Jeśli wysyłasz kartki ze starej książki – niech będzie ich komplet. Dzięki temu, nasze gotowe zeszyty nie będą identyczne, ale bardzo podobne. Jeśli wyślesz mi 3 piękne kolorowe ryciny, a resztę dopełnisz stronami z gazety – część uczestniczek będzie pokrzywdzona.

Kiedy zebrać i wysłać swoje papiery i kiedy dostanę zeszyt?
Harmonogram projektu przedstawia się następująco:
Ogłoszenie projektu: 15 lipca
Zapisy: 15-17 lipca
Ogłoszenie listy uczestników: 18 lipca
Wysyłka kartek przez uczestników: do 28 lipca
Obróbka i wysyłka zeszytów: do 18 sierpnia

Czy wysyłam same papiery?
Nie. Paczka, którą wysyłasz do mnie papiery, powinna zawierać także wyraźnie napisane twoje dane: nick pod jakim się zapisywałaś do projektu, imię i nazwisko oraz adres, na jaki ma zostać wysłany gotowy zeszyt, adres twojego bloga, a także znaczki pocztowe za 10 zł.
Nie załączajcie proszę do swoich paczek kopert -macie je w cenie zeszytu.

Jaki rozmiar i kształt mają mieć moje papiery?
Rozmiar okładek naszego zeszytu to A5 – czyli 148×210 mm. Proszę zatem, aby poszczególne kartki były tego rozmiaru, lub ciut mniejsze. W każdym razie nie mogą przekraczać tej wielkości. Jeśli będziecie chciały, by miały inny kształt niż prostokąt – co nada naszemu zeszytowi różnorodności – także zadbajcie o odpowiednie rozmiary :) Nie przyjmę do projektu kartek przekraczających te wymiary. Jedna z nauczek z pierwszej edycji brzmi: zmierz kartki zaraz po wyjęciu ich z koperty. Nie dodawajcie mi roboty. Zbindowanie tylu stron samo w sobie jest niezłą pracą – naprawdę obejdę się bez konieczności przycinania setek papierów.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, czekam :) Piszcie na adres: zeszyt@schowek.net

 

67 odpowiedzi na “Projekt: Zeszyt III”

  1. Hej hej, byłam nieco wyłączona internetowo przez ostatnie dni, ale jak jest jeszcze miejsce, to się piszę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *