Albumik / Little album

Właściwie zaczęło się od tego, że Mamoon, moja koleżanka z forum Craftladies, koniecznie chciała mieć nasiona echinocystu klapowanego. Tak się składa, że kolczurka to jedna z moich ulubionych roślinek i hoduję ją w ogródku (złosliwiec powiedziałby, ze jeszcze nie spotkał rośliny NIE będącej moją ulubioną ;))

Postanowiłam wysłać nasiona pocztą, w charakterze niespodzianki :) Najpierw chciałam zrobić na nie jakieś ciekawe pudełeczko. Po namyśle zdecydowałam się jednak wykonać mały albumik z informacjami o rzeczonej roślince, a na ostatniej stronie w małej kopercie umieścić ziarenka.

ech.jpg

Całość zrobiłam z szarego papieru (pomiętego specjalnie, by całości nadać prosty, nieco zgrzebny wygląd), okładki usztywniłam, zawiązuje się je przy pomocy atłasowych wstążeczek. Informacje o kolczurce, wydruk ryciny, moje zdjęcie, a na końcu – nasionka, gotowe do posiania wiosną :)

Zdjęcia mojego albumu możecie także obejrzeć na blogu Mamoon – tutaj.

ech3.jpg ech4.jpg

ech5.jpg

ech6.jpg ech1.jpg

 Everything started when Mamoon, my mate from Craftladies phorum, wanted to have seeds of Echinocystis lobata. It’s one of my favorite plant, so I decided to make a surprise and send her these seeds. Firstly, I wanted to make some box for seeds, then I decided to make a little album with informations, pictures and photos of this interesting creeper. I made my album with creased, brown paper and I used my own photo. There is small envelope at the end of it, with seeds which are ready to sow at the spring.

You can also see my album here, at Mamoon’s blog.

5 odpowiedzi na “Albumik / Little album”

  1. Album cudownej urody:-)
    Mogliby tak sprzedawać nasiona w centrach ogrodniczych…hihihi.
    Pozdrawiam majowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *