Czacz

Tak, wreszcie udało mi się odwiedzić Czacz :)

p8010052

p8010027 p8010042
p8010028

Długo planowana wycieczka była bardzo udana. Rzeczywiście, Czacz jest niesamowitym miejscem. W stodołach, szklarniach i pod folią, na podwórku i na strychach – wszędzie przedmioty na sprzedaż – starocie, antyki, bibeloty, szkło, AGD i RTV. Oczywisćie telewizory, pralki i monitory nie interesowały mnie zupełnie. Trzydrzwiowe szafy, ludowe półki, drewniane skrzynie – to na ich widok nie mogę powstrzymać pisku :)

Wybrałam się do Czacza z paczką przyjaciół i każde z nas znalazło dla siebie coś fajnego. Nie, te rekwizyty posłużyły nam tylko do zdjęcia :)

p8010040

Przy okazji wypatrzyliśmy jeszcze jedną ciekawostkę – aronię zaszczepioną na jarzębinowym drzewku :) Niesamowicie wygladają te owoce w dwóch kolorach na jednej roslinie.

p8010037 p8010038

Finally was able to visit Czacz. It’s incredible village nearby, which in almost every farm they keep antiques and used stuff for sale instead of livestock :) In barns, attics, greenhouse – everywhere you can buy TV sets, washing machines, old furniture, rustic things or antiques. I was there with a group of friends and everyone of us found something interesting. An also – we found the Aronia grafted on a Rowan tree. You can see two different color of fruits.

4 odpowiedzi na “Czacz”

  1. Marzy mi się taka wycieczka do Czacza :) ale ja nawet nie potrafię się wybrać na comiesięczny targ staroci w Bytomiu (właśnie dzisiaj jest) chociaż mam go niemal pod nosem…
    Koniecznie pochwal się co upolowałaś :D

  2. wow!
    nie słyszałam o tym miejscu, ale aż mi się oczy zaświeciły na samą myśl :D co ciekawego kupiłaś? jestem ciekawa, czy opłacało się i czy można się potargować? ;)

  3. Uwielbiam to miejsce. Moje zakwasy po obejściu większości miejsc dawały się we znaki przez 3 dni. Zakupy poczyniła tylko moja mama, ale klimat tych staroci jest niesamowity!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *