Sukienka lutowa / February dress

W lutym tęsknię już bardzo za ogrodowymi pracami. Jestem jednym wielkim marzeniem o ogrodzie.  Wdycham zapach wiatru i próbuję wyczuć w nim woń odmarzającej, wilgotnej ziemi. W każdym skrawku trawnika wypatruję śladów zieloności, w każdym pąku – zapowiedzi wiosny. Do poduszki czytam „Tajemniczy ogród”, a w niedzielne poranki wysiaduję przed telewizorem czekając na „Maję w ogrodzie”. Nocami śnią mi się ukwiecone rabaty i roje różnobarwnych motyli. Planuję nasadzenia, szukam nowych odmian, i rozrysowuję grządki.  Na oknie w dziupli hoduję sadzeniaki, sieję pierwsze rośliny i ciągle przekładam opakowania z nasionami – raz układam kwiaty kolorami, raz terminem siewu, to znów czasem kwitnienia.

Więc oto moja lutowa sukienka na wyzwanie Dress Up.

Uszyta z marzeń o ogrodzie, na podszewce ze wspomnień, podbita optymizmem.

Pasują do niej delikatne perfumy z wonią wieczornych przymrozków w nucie głowy, zapachem topniejącego śniegu w nucie serca i ziemistym aromatem wschodzących siewek.

I jeszcze metka:

.
At February I really yearn for garden. I miss open air activities, and I’m a big garden dream. I breathe in a wind and try to feel fragrance of wet soil. In every piece of lawn I search for green sprouts. In every bud – I look for leaves. At evenings I read „Secret garden” and I watch garden programs on TV. I plan what to sow in the garden, I look for new species and I draw my flower beds. I sow first plants in flowerpots and still watch my flower seeds – I alphabetize them, or sort them by colours or by time of sow…

So that’s my February dress for Dress Up challenge.

11 odpowiedzi na “Sukienka lutowa / February dress”

 1. Sukienka jest niesamowita! Pani Wiosna na pewno chętnie by w nią wskoczyła i tu do nas przyszła :o)
  Ja też czekam na prace w ogrodzie!
  A nie oglądasz w sobotę (7.30) na jedynce jest „Rok w ogrodzie” ;o)

 2. Superb! I love your dress so much, what an inspiration you are!! totally Spring and a hint of the colours to come, beautiful work!
  Thank you for playing!
  Margaret

 3. świetna!!!
  wspaniale przemyślana!!! idealnie do Ciebie pasuje!!!!

  i te „włókna realizmu”….

 4. Cudowna sukienka !! Niesamowity pomysł wykorzystania torebek po nasionach, jeśli pozwolisz zgapię przy okazji, ja też czekam z nasionkami na wiosnę w ogrodzie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *