„D-day”

Kolejne spotkanie poznańskiej scrapującej rodzinki odbyło się na działce u Doroty. Wakacje i sezon urlopowy nieco okroiły nam skład zespołu, który tym razem reprezentowała tylko piątka dziewuszek: Guriana, Cynka, Dunia, Gooseberry i ja. Tradycyjnie odbyła się nasza alfabetyczna wymiana – tym razem sponsorowana przez literkę D.

Jeszcze zapakowane wymiankowe prezenciki kusiły…

Ja przygotowałam Dwa Dżemiki (własnej roboty oczywiście), Dziurkacz Dzwoneczek i Domkową karteczkę z życzeniami na D – i mój zestaw trafił do Cynki.

Sama dostałam – również od Cynki – Drabinę z przesłaniem na dołączonym tagu, tradycyjną już Cynkową literkową rameczkę i Dropsy od Gooseberry.

A tu wszystkie nasze Dary w komplecie :)

Po rozpakowaniu prezentów i nacieszeniu się nimi, oraz krótkiej lecz słodkiej konsumpcji, zabrałyśmy się do pracy. Tym razem umówiłyśmy się na przygotowywanie baz pod scrapy. Jedną z nich ofiarowałam Gurianie, która już wykorzystała ją do zrobienia pięknego scrapa – zajrzyjcie tutaj żeby zobaczyć gotowy layout.

Rozochocona, zrobiłam jeszcze kilka baz 30×30, komplet baz akrylowych na mały albumik, a także bazy 20×20 metodą Kasi-Szkieuka przy czym Cynka niemalże zmusiła mnie do przełamania wewnętrznych oporów i użycia farb w kolorze żywej czerwieni i pomarańczu.

Gdy Gooseberry i Dunia porzuciły nas wracając na łono rodziny :) zrobiłam jeszcze 2 kartki, ale zdecydowanie najfajniejsza była zabawa z kolażami wg przepisu drugiej szesnaście. Ze sterty gazet wygrzebałyśmy Film, Click i Galę. Każda wzięła po gazetce, budzik w komórce odmierzał czas. Po 15 minutach – zamiana pismami i kolejna rundka. W ten oto sposób po 45 minutach każda z nas miała gotowe 3 kolaże. Trzeci był najtrudniejszy, bo po pierwsze trafił mi się wtedy Click, a po drugie – z gazety niewiele już zostało.

Z resztek pism już na spokojnie zrobiłam jeszcze ostatni kolażyk.

Jeszcze tylko rzućcie okiem na plon naszych zabaw.

Last week we’ve met again our Poznań scrapers team :) This time many girls were absent, so there were only Guriana, Cynka, Dunia, Gooseberry and me. Our traditional craft alphabet swap this time was connected with D letter. On photos you can see wrapped gifts, my package which Cynka reveived (two jars of homemade jams and puncher with bell shape – in Polish all those words are for D letter), and I received a ladder with tag from Cynka (ladder is also for D in Polish). Then we had lovely sweet dessert, and then we had workshops – this time we’ve prepared scrapbooking layouts bases. One of my layouts I gave to Guriana – she made lovely layout! Then I’ve made some few more, and cards, and also we played with druga szesnaście recipe for quick collage – it was great fun! We had only 3 magazins, and we cut out illustrations and text and made collages during 15 minutes – then we exchanged magazines, so after 45 minutes every girl had 3 collages, and it was difficult to make the third one, cause magazine was extremely used :) I loved this game and I made fourth collage using those bits and pieces which left. And look how many things we’ve created!

2 odpowiedzi na “„D-day””

  1. Ależ Wam zazdroszczę!!! Chętnie bym się wybrała na takie megatwórcze Poznańskie spotkanko :) tylko trochę daleko, ale z drugiej strony, ciągle mam tam zaległości w odwiedzaniu przyjaciół, więc może, może… Jesli zgodzicie się na to, abym się wprosiła, to na pewno chętnie kiedyś to zrobię :)
    A prace… ReWeLaCja!!! Bomba śliczne cuda! Twoje bazy mnie zaniemówiły!!

  2. Och, co to był za wspaniały dzień! Świetne prace. I prawie wlazłam do komputera, żeby zobaczyć jak jest zrobiona ta baza z trybikami. To metoda „na kartę kredytową” + glimmer?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *