Projekt Motyl / Butterfly project

Na ten ciekawy projekt natknęłam się przypadkiem – buszując w sieci. Muzeum Holocaustu w Houston organizuje zbiórkę ręcznie wykonanych motyli, z których powstanie wielka wystawa. Motyl to wynik inspiracji wierszem o tym samym tytule. Wiersz napisał Pavel Friedman, żydowski i czeski poeta, zamordowany w Auschwitz. Sam wiersz odnaleziony został w ghetcie w którym przebywał poeta, już po wyzwoleniu ghetta. Ambitnym planem jest zebranie 1 500 000 ręcznie wykonanych motyli – jest to liczba dzieci jakie zginęły w Holocauście.

Postanowiłam zrobić i wysłać również swojego motyla, potem jednak przyszło mi do głowy, że możemy zebrać i wysłać więcej prac – stąd zbiórka motyli na Craftypantkach – zajrzyjcie koniecznie tutaj, żeby zobaczyć, jakie piękne prace powstały dotychczas!

A wczoraj wreszcie i ja skończyłam swojego motyla – na którym ewidentnie widać, że byłam na warsztatach Finn :)

Jeśli jeszcze nie zrobiłyście motyli – a macie na to ochotę – zachęcam do wzięcia udziału w tym projekcie. Możecie wysyłać motyle do muzeum indywidualnie, lub przesłać je do mnie, wyruszą wtedy jedną paczką. Prace można wysyłać do 10 lipca, paczka wylatuje 18, a więc na pewno zdążycie :)
Zasady:

* Motyle nie mogą mierzyć więcej niż 8 na 10 cali (czyli 20,32×25,4 cm)
* Motyle mogą być zrobione z jakiegokolwiek materiału, jednak powinny być raczej płaskie.
* Nie używajcie brokatu do ozdabiania swoich motyli.
* Nie używajcie produktów spożywczych do ozdabiania motyli (produkty zbożowe, makaron, cukierki i inne odpadają)
* Dodatkowo fotografia motyla może zostać wysłana na adres: butterflyproject@hmh.org.

Muzeum zbiera motyle do 30 czerwca 2012 roku, wysyłając swoje prace pamiętajcie o dodaniu następujących informacji:
* imię i nazwisko,
* organizacja,
* Adres,
* e-mail
* całkowita liczba wysłanych motyli

Adres muzeum:
Holocaust Museum Houston
Butterfly Project
Education Department
5401 Caroline St.
Houston, TX 77004
USA

Szczegółowe informacje na stronie muzeum, tutaj, lub pod adresem: butterflyproject@hmh.org

.

It’s my creation for Butterfly project – you can find all details here. Post above is a Polish translation of  project rules. And in my work it’s really apparent that I was on Finnabair’s workshop :)

11 odpowiedzi na “Projekt Motyl / Butterfly project”

  1. здравствуйте Уважаемая Екатерина!)))Меня зовут Александра,я живу в Москве и поэтому пишу по русски)))Мне очень нравятся Ваши работы в стиле макс медиа…Подскажите пожалуйста,не даете ли вы удаленные мастер классы по интернету за оплату???Мне тоже очень хотелось бы обучиться!)))

  2. Prześliczny :P U mnie też niedługo będzie coś związanego z motylkami, ale głównie inna rzecz będzie widoczna w notce ;) Niestety nie będą aż takie ładne jak twój, ale nie każdy ma tak cudowny talent ;P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *