Czwarty / Fourth

Do Wigilii zostało już tylko 19 dni!
Mój następny pomysł na świąteczny prezent to guzikowy obrazek. Możemy użyć do niego zwykłej ramki, ale od jakiegoś czasu „chodzi” za mną pomysł na obrazek w tamborku. Wczoraj, na pchlim targu na poznańskim Łazarzu udało mi się kupić stary, prawdziwie vintage’owy tamborek – jestem nim zachwycona!
Tak czy owak potrzebne będą nam: kawałek tkaniny, guziki, kilka koralików, igła i nitka i wspomniany już tamborek, albo drewniana ramka.

Z materiału wycinam koło nieco większe niż wewnętrzny okręg tamborka. Ołówkiem zaznaczam na tkaninie zarys mojego obrazka – zdecydowałam się na motyw serca.

Przyszywam guziki we wnętrzu serduszka, nieco wkraczając poza jego krawędzie, aby ukryć szkic. Zaczynam od przyszycia większych guzików.

Przestrzenie między nimi uzupełniam następnie mniejszymi guzikami i guzikami na „stopkach”.

Na samym końcu doszywam gdzieniegdzie małe koraliki – perełki.

Zabezpieczam nici z tyłu obrazka, aby się nie spruł, po czym zakładam tkaninę na tamborek, tak aby metalowe zapięcie wypadało u samej góry.

Pięknie prezentuje się na ścianie, prawda?
Miłej niedzieli i radosnych gwiazdkowych przygotowań!

Oh, theres 19 days left to Christmas Eve!
My next idea for gift is button picture. You can use common wood frame for it, but lately I had idea for use embroidery hoop as a frame. And yesterday I have bought beautiful, old, vintage hoop at flea market on Poznań Łazarz district. It’s really great finding!
So, you need piece of fabric, buttons, beads, needle and thread and embroidery hoop or simple wooden frame.
Cut proper shape from fabric – I cut circle a little bit more that inner part of my embroidery hoop.
With a pencil draw a draft in the center of fabric piece, and start to sew button in the picture. Cover draft line also, and start with adding bigger buttons. Then, fill spaces between buttons with smaller ones. At the end, add some pearl beads to it.
Now you can close the embroidery hoop on the piece of fabric – locate metal fastener at the top.
It looks pretty on the wall, isn’t it?
Have a nice Sunday and happy Holiday preparations!

 

9 odpowiedzi na “Czwarty / Fourth”

  1. bardzo fajny pomysl.. uwielbiam wszystkie motywy z tym koleczkiem na scianach. fajnie by bylo miec ich kilkanascie duzych i malych i wrzucic na sciane.. na mojej sa tylko 4.. a o guziczkach nie pomyslalam!

  2. Świetny pomysł – tamborek dodaje klimatu, chociaż w zwykłej ramce też takie serduszko na pewno będzie wyglądać cudnie.

  3. Cudnie :) w przyszłą sobotę kłania mi się pobliskie targowisko staroci, będę buszowała i polowała na takie cudeńko :)

  4. Oh so pretty. what a clever idea. I love old white buttons. Another inspiring project. Someone wll love that gift.
    bb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *