Dziewiętnasty / Nineteenth

Trudno mi uwierzyć, że to już dziewiętnasty :) To ten moment w grudniu, gdy stwierdzam, ze wpadłam w jakąś dziurę czasoprzestrzenna i w ogóle nie mam pojęcia, gdzie podział się czas :) Czy ktoś ukradł początek grudnia? I jakim cudem znowu jestem do tyłu z robotą :) Uszka nie polepione, pierniczki niepolukrowane, dobrze że chociaż okna błyszczą czystością :)
Jak zwykle na ostatni moment wysyłam kartki. Jeśli Wy także nagle obudziłyście się bez wysłanych życzeń – podrzucam niezawodny pomysł na kartkę.
Potrzebna jest baza kartki, 3 rodzaje papieru, wstążka i coś do ozdoby (ćwiek, tekturka, guzik itd).
Z papieru wycinam prostokąt nieco mniejszy niż baza kartki. Z pozostałych dwóch rodzajów papieru wycinam prostokąty o tej samej długości, po czym drę papier w ten sposób, aby prostokąty miały coraz mniejszą szerokość. Przyklejam je jeden na drugim, na końcu dodaję jeszcze wstążkę. Teraz wystarczy dodać jeszcze jeden dekoracyjny element – tekturową śnieżynkę pociągniętą Crackle Paint, ćwiek, guzik, lub stempelek. Można jeszcze obszyć całość na maszynie – i można przyklejać do bazy kartki. Do tego życzenia prosto z serca – i już!

It’s hard to believe, that it’s nineteenth already! It’s that time of December when I start to think, that I’ve lost in some kind of time and space hole. Where is the time? Who stole all December? And how I could be late for God sake? I have so many things to catch up with! Dumpling are not ready yet, gingerbread cookies are not baked. It’s great that I have my windows clean at least!
I used to be late with sending cards. So, if you’re late to, maybe you will find my recipe for cards. You will need to have some cardstock for card base, and three kind of patterned paper. Piece of ribbon and some embelishment.
I cut patterned paper to shape of my card base. Other papers I cut to the same lenght, and I tear paper on the edges to the shorter width, just to have two rectangles – one smaller than the other. I stick them to the first one, I add piuece of ribbon horizontally. Then I add some embelishment at the right side – button, brad, or paper snowflake painted with Crackle paint. I glue it all to my card base. It’s almost done – you just have to write few sentences and warm wishes, put it to the envelope and send!

4 odpowiedzi na “Dziewiętnasty / Nineteenth”

  1. Bardzo lubię uniwersalne pomysły na kartki, a ten Twój taki właśnie jest, i co najważniejsze – zawsze dobrze wygląda. Śliczna i mroźna Twoja kartka.

  2. Thanks for the how-to, Michelle. I really like the muted colors and the embellishment. Just what I needed since I haven’t finished my cards yet either. Sometimes folks get them in the New year. Ah, well…it’s the thought that counts. Hugs. Beth

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *