Rama / Frame

A konkretnie – rama na biżuterię. Dziwnie brzmi? Otóż dostałam taką oto ramę – piękną w kształcie, niestety złocenia są całkiem nie w moim guście.

Zaczęłam od przemalowania jej na kolor ecru, potem lekko przetarłam  papierem ściernym, który w kilku miejscach delikatnie odsłonił złocenia spod spodu. Na końcu suchym pędzlem i bitumową pastą postarzyłam całość.

Zakupioną cudnym zbiegiem okoliczności siatkę chicken wire  przycięłam do odpowiedniej wielkości i tapicerskim zszywaczem przymocowałam od spodu ramy.

Całość prezentuje się – moim zdaniem – o wiele lepiej niż na początku…

…a służy do wieszania kolczyków i innej biżuterii.


Specifically – the frame for jewelry. Sounds strange? Well, here I got this frame – beautiful in shape, unfortunately gilding is definitely not in my style.
I started by repainting it to the color of cream, then gently rubbed it with sandpaper, which in some places gently uncovered gilding from underneath. At the end, I used dry brush and bitumen paste to give it old look. I cut proper shape from chicken wire and using tapestry stapler I fastened to the bottom of the frame.
The whole frame – in my opinion – looks much better than at the beginning and will be used for hanging earrings and other jewelry.

21 odpowiedzi na “Rama / Frame”

  1. Kapitalny pomysł! Ramka wyszła Ci rewelacyjnie! Muszę spróbować wyczarować coś takiego :-)

  2. o wiele, wiele lepiej wygląda rama po Twojej interwencji :))) Kolczyki pięknie się w tym obramowaniu prezentują!

  3. no, wygląda duuużo lepiej! złocenia były okrutne, a teraz ma świetny starociowy klimat – i wogóle świetny pomysł z tą siatką z drutu!

  4. Michellko zrobiłabym podobnie! teraz jest Twoja ;) super sprawa taka rama a z siatką -nooo !

  5. Genialnie to wygląda. Ja mam podobnie ze złoceniami, jakoś wogóle mi nie podchodzą. Jakiś czas temu też zrobiłam sobie ramkę na kolczyki w nadziei, że będę je częściej zmieniać, niestety nic to nie dało. No ale ramka jest i ładnie wygląda.

  6. fantastyczna rama na biżuterię!!!!!!!! Jestem zauroczona :))

  7. Ojesoooo! Jesteś GENIALNA!!! Mam taki bałagan w kolczykach i brak pomysłu na to, jak ów bałagan uporządkować! A tu TAKI POMYSŁ!!!!
    :****

  8. cudna! Od jakiegoś czasu też szukam takiej siatki, i wszędzie znajduję tylko te z dużymi oczkami:(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *