Niespodzianki

Jakiś czas temu spotkały mnie przemiłe niespodzianki – przesyłki których w ogóle się nie spodziewałam.

Najpierw dostałam awizo i gdy szłam na pocztę, byłam pewna, że odbiorę list z banku lub jakieś urzędowe powiadomienie.  Byłam zaskoczona, gdy okazało się, że to Dominika przysłała mi kolejną, cudowną przesyłkę!

alh.jpg

alh2.jpg alh4.jpg

W środku – śliczne koraliki do moich biżuteryjnych projektów.

alh5.jpg alh6.jpg

Jakiś czas potem – kolejna niespodzianka pojawiła się w mojej skrzynce na listy!

izus.jpg

Okazała się być przesyłką od Izuś, jednej z Craftladies.

izus2.jpg izus3.jpg

Wcześniej zachwycałam się jej szydełkowymi serduszkami i prosiłam o wzór na nie, a oprócz niego dostałam także i same serduszka :) Są urocze!

Dziękuję dziewczęta!

These are surprises that I received few days ago.  First I got letter of notice – when I went to post office, I was convinced that this is some official letter. I was so surprised when I noticed, that it’s a mail from Dominika! It’s wonderful and she send me some beads to my jewelery projects. After few days I found another surprise in my mailbox – this time it was made by Izuś who is one of my friends from Craftladies forum. Earlier I admired her crochet hearts and I asked her about pattern to do them. I received a pattern and in addition few cute hearts!

Thank you girls!

Jedna odpowiedź do “Niespodzianki”

  1. Hi,

    Thank you for commenting on my blog, which led me to yours. I have really enjoyed reading it. I read it back to the point where you decided to post in English as well. I am so glad you did! I think your English is very, very good.

    Julie from Bismarck, ND

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *