Mufinki

Ponieważ jestem na diecie, naturalnie cały czas myślę tylko o jedzeniu :) Jest to także główny i ulubiony temat moich rozmów, a „co masz dzisiaj na obiad?” to najczęściej wypowiadane przeze mnie zdanie. No, może oprócz „jestem głodna” :) Ponieważ nie mogę jeść niektórych produktów, pozostało mi ich wspominanie. Wykopałam w komputerze zdjęcie upieczonych przez siebie mufinek. Ojej, aż mi ślinka cieknie!

.

Składniki:
* 375g mąki,
* 2 łyżeczki proszku do pieczenia,
* odrobina soli,
* 115g brązowego cukru,
* 2 jajka,
* 250ml mleka,
* 125g stopionego masła,
* kubeczek malin

.

Sposób wykonania: (dziecinnie prosty nawet dla tekiego piekarniczego laika jak ja :)

Rozgrzewamy piekarnik – do 180 stopni. Wszystkie suche składniki mieszamy w jednej misce, wszystkie mokre (wraz z malinami) w drugiej. Wlewamy mokre do suchych i króciutko, niedbale mieszamy (grudki wskazane!). Przekładamy do lekko natłuszczonych foremek do 3/4 wysokości i pieczemy ok. 25 minut w 180 stopniach. Mam stary, niezbyt dobry piekarnik, więc u mnie pieczenie odbywa sie na oko – co zemściło się nieco bladymi babeczkami, ale były one i tak wspaniałe! Przepis znalazłam na blogu Na deser ale przerobiłam go nieco.

mufinki.jpg

Z wilgotnym, nie za słodkim wnętrzem…

mufinka.jpg

…i odrobiną bitej smietany smakowały wyśmienicie!

mufinka2.jpg

I’m on diet right now so, naturally, I’m still thinking about food. Eating is main and favorite subject of my conversations. „What do you have for dinner” – it’s most frequent question I ask. Oh, there is „I’m hungry” of course… I can’t eat some products, so I reminisce them. I found photo of my hand made muffins… Oh, they were delicious!

.

Ingredients:
* 375g flour
* 2 teaspoon baking powder
* pinch of salt
* 115g brown sugar
* 2 eggs
* 250ml milk
* 125g molten butter
* raspberries

.

Directions (very easy, even for layman as me)
Preheat the oven to 180 degrees C). All dry ingredients mix in one bowl, and all wet (with raspberries) in the other. Then mix it together, but do it shortly and gentle (clots are advisable!). Fill greased muffin cups 2/3 to 3/4 full. Bake in the preheated oven for 25 minutes .

I have very old and bad oven, so my muffins are pale, but they were extremely delicious!

3 odpowiedzi na “Mufinki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *