Wspomnienia ze wsi / Countryside memories

To już dziewiąte wspomnienie na wspólne ze Srebrną Akacją wyzwanie. Tym razem – to już nawet nie jedno, a cała masa wspomnień związanych ze wsią. Pachnące pola, kręte dróżki, trzepot gołębich skrzydeł i znalezione na podwórku kurze piórko. Herbata miętowa pita w cieniu lipy w skwarne popołudnie, jajka prosto od kury i jeszcze dziesiątki rzeczy, które przychodzą mi na myśl. Gdy zamknę oczy, widzę te zabudowania z czerwonej cegły, koronkowe firanki – i obowiązkowo – mirt i pelargonie w oknie. Życie mniej spieszne, a bliższe naturze i ludziom…
A więc to moje – wspomnienie ze wsi.

It’s already ninth memory on challenge which we are making with Srebrna Akacja. This time – it’s not even a single memory – it’s dozens of memories connected with countryside. Fragrance of fields, winding paths, pigeons’ flights and hen’s feather found in the backyard. Spearmint tea in hot summer noon, fresh eggs and tens of things which I remember. When I close my eyes – I see those red bricks barns,white lace curtains and – of course – red geraniums and myrtle in the windows. Life is slower and closer to nature and other people.
So that’s my countryside memory.

http://srebrna-akacja.blogspot.com/

3 odpowiedzi na “Wspomnienia ze wsi / Countryside memories”

  1. Jej, normalnie wygląda, jakbyś siedziała pod stodołą u mojej babci! :)
    Piękny, klimatyczny i wspomnieniowy skrap, z fajnym journalingiem – czy mogę pokazać go w jednym z moich postów o journalingu na blogu Na Strychu?

  2. przypomniało mi się jak opowiadałaś o starych chałupach:))
    ten scrap jest mistrzowski!!…przecudne tło i journaling!!:))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *