Tadam!

Tadam! Skończyłam kocyk!
To jednocześnie największy i najbardziej ekspresowy mój szydełkowy projekt! W dodatku – nigdy w życiu (oprócz tęczowego kocyka dla Zosi) nie zrobiłam nic równie kolorowego :)

Zaczęłam od testowego, zwykłego granny square, ale wydal mi się zbyt ażurowy, a kocyk miał być nieco cieplejszy :) Potem trafiłam na wzór Summer Garden Granny Square – i dla porównania- wielkościowo wypada mniejszy, ale jest bardziej „ścisły” niż zwykłe, tradycyjne granny square.

Kocyk miał być bardzo kolorowy, więc dałam się zainspirować Lucy i oto efekt końcowy – tu przed zblokowaniem, które w sumie i tak nic nie dało :D ale nie będziemy się tym przejmować :D

Kolejne etapy pracy widać tu i tu i tu :)

No i oczywiście – standardowy problem ze zdjęciami dużych, płaskich powierzchni :)

Ach, te kolory!

Brzeg wykończyłam mini falbanką i wcale się nie martwię, że lekko się marszczy :)

Rozmiary: 100x140cm (więc gdy dziecko przyjdzie na świat będę je przykrywać kocykiem złożonym na czworo :)

Włóczka: Kotek

Szydełko: 3,5

Czas pracy: 18 dni (z przerwami oczywiście, myślę że w sumie zajęło to z jakiś tydzień-półtora).

Tadam! I finished blanket!
It’s the biggest and the quickest of my crochet project! In addition – I’ve never made somethins so colourful in my life (only rainbow blanket was colourful too).

I started with common, traditional granny square, but it was too openwork – and blanket has to be warmer. And I’ve found ummer Garden Granny Square pattern – it’s smaller and tight, in comparison with common granny square. Also, I was inspired with Lusy set of colours.

I’ve took photos before blocking, but it changed nothing :) I added little frill at the borde. And as usually – I had problem with taking photos of something as big and flat.

Finished size: 100x140cm (so when my baby will be born I will cover it folded in half on quarter :)

Yarn: Kotek

Crochet hook: 3,5

Time of work: 18 days (with breakes of course,, I thin it took me week to one and half). Work in progress documented  here and here and here :)

17 odpowiedzi na “Tadam!”

  1. CUUUUUUUUUDNYYYYYYYY!!!!!!
    Fantastyczny!!! Zachwycona jestem kolorami i wykonaniem :)))

  2. Piękny!! Rzeczywiście niezwykle kolorowy, i to mi się w nim podoba. No i mówisz, że tak szybko go zrobiłaś? Podziwiam!

  3. wow aż mam łzy ze wzruszenia taki cudny czemu cię nie znałam jak moje dzieci się „pchały ” na świat:) to jest wyjątkowe dzieło sztuki szydełkowej jeśli mogę czegoś ci zazdrościć to talentu:) cudowny kocyk moich achów nie ma końca :)

  4. Zemdlałam i próbuję się pozbierać z podłogi :) Zamiast źrenic mam granny squares :D

  5. Bardzo mnie urzekło to że ten kocyk naprawdę wygląda ślicznie do tego cieplej :)
    Zdradzisz tajemnice czym się różni stary Babciny kwadracik od nowego ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *