Jadłonomia

Gdy spisywałam moje postanowienia na 40 urodziny – (pisałam o nich wcześniej, tutaj), jednym które wiadomo było że trafią na listę był udział w warsztatach kulinarnych Marty Dymek.  Jadłonomię czytam od lat, a książka z przepisami stanowi coś w rodzaju kuchennej Biblii. To właśnie wypróbowywanie przepisów z niej skłoniło mnie do wyzwania Wypróbuję 52 przepisy w 2016 roku i do założenia grupy na fb.

Jak to bywa jednak z marzeniami, a to było coś ważniejszego, a to za daleko do Warszawy… Nareszcie jednak się udało, Marta Dymek zawitała do Poznania i tak trafiłam na jej warsztaty w SPOT.

SONY DSC

Możliwość spróbowania pasty z fasoli, którą zna się z bloga, a którą przygotowała i podała własnoręcznie to już było wielkie przeżycie, a co dopiero gotowanie pod jej czujnym i wyrozumiałym okiem!

Jadłonomia

Kroiłam więc, siekałam, gotowałam i piekłam, szykowałam kimchi i nadziewałam paprykę, próbowałam nowych przypraw, wąchałam chili ancho i chłonęłam kulinarną wiedzę całą sobą  :)

Jadłonomia

Ależ byłam szczęśliwa!

I kolejne marzenie z mojej czterdziestkowej listy zrealizowane!

Jadłonomia

When I wrote down my 40th birthday resolutions list – (I wrote about it earlier, here), one of the most important was the participation in Marta Dymek culinary workshops. She’s a real vegan kitchen guru, and I read her blog Jadłonomia for years. Her recipe book is something like a kitchen Bible for me, and trying out her recipes inspired me to start my own “I’ll try 52 recipes in 2016” challenge, and even start a group on fb.
There was always something more important than this dream but finally Marta came to Poznań and so I came to her workshop in the SPOT.
The opportunity to try a bean paste, which I know from the blog, and which was prepared personally it was a great experience; not to mention cooking under her watchful but tolerant eye! So I sliced and chopped, cooked and baked, I was prepared kimchi and stuffed peppers, I tried new spices, and sniffed chili ancho and I absorbed all the culinary knowledge :)
And I was very happy!
And now, next dream from my 40th birthday resolutions list is realised!

Podobne wpisy:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *