Twórczy maj / Creative May

Długo przymierzałam się do tego wyzwania. Zainspirował mnie Flickrowy projekt „Crafting 365„, ale nie chciałam rzucać się tak na głęboką wodę :) Lepiej zacząć od czegoś małego. Tym bardziej, że mój niedawny spadek formy najwyraźniej mija – energia bucha ze mnie jak para z imbryka i trzeba znaleźć dla niej ujście :)

A więc – zacznijmy od maja.

Sztuka codziennie

31 dni. Codziennie zrobię coś twórczego. Robótki. Sztuka. Scrapbooking, decoupage – nieważne. Może coś uszyję, może uszydełkuję. Może zrobię piękne zdjęcie. Może ugotuję coś nadzwyczajnego, a może zaaranżuję  grządkę w ogrodzie – ogrodnictwo to przecież też sztuka :)

Będzie mi oczywiście bardzo miło, jeśli ktoś będzie miał ochotę się do mnie przyłączyć :)

A więc – tylko czekać na maj :)

.
I thought about this challenge for a long time. I was inspired by Flickr „Crafting 365” project but 365 days it would be too much for a beggining. So lets start from something easier. Moreover – my last lack of condition is gone, and I’m filled with energy :)

So – I will start from May.

For 31 days I will do something creative everyday. Crafts, art, whatever. It can be scrapbooking, it can be decoupage. Maybe I will sew something, maybe I will crochet. Maybe I’ll take beautiful photo, or I’ll cook something extraordinary? Or I’ll arrange new wonderful flower bed in the garden – gardening is also an art :)

I will be honoured, if somebody would like to join me in this challenge :)
So, let’s wait for a May to come :)

31 odpowiedzi na “Twórczy maj / Creative May”

 1. Jestem z definicji niesystematyczna, ale może udam się przedefiniować przynajmniej na jeden miesiąc? :-) Mam ochotę, choć własnie energii mi nieco brak, ale może to jest sposób na wykrzesanie jej nieco pod przymusem?…

 2. bardzo chętnie dołączam :) już nie mam wyjścia bo post na blogu zapodany ;) teraz to tylko wytrwac w postanowieniu zostało, czego sobie i wszystkim dołączajacym życzę :))

 3. ja również się dołączam choć mam niewielkie obawy czy sprostam takiemu wyzwaniu z powodu majowych planów i obowiązków, ale spróbuję, czemu nie :)

 4. bardzo fajny pomysł – spróbuję, może się uda. Też jakoś mam wrażenie, że przednówkowy marazm mija i wena wraca tam, gdzie powinna być :)

 5. I ja bym chętnie spróbowała. Nie wiem tylko czy uda mi się moje lenistwo pokonać. W każdym bądź razie moje wiosenne przesilenie mija, a we mnie kipi od pomysłów.

 6. Podoba mi się :) Od dłuższego czasu staram sie podobnie żyć –
  nie marnować życia na bylejakość- ale żyć pięknie –
  ( co nie znaczy, że mi wychodzi) a jak napisałaś -twórcze może być wszystko i gotowanie obiadu, i sprzątanie :)
  Czasem nawet gotowanie bywa bardziej kreatywne od namalowanego obrazu ;)
  albo spojrzenie na coś (czy kogoś) i odkrycie czegoś nowego :)
  a i leniuchowanie może być twórczym myśleniem wypełnione;)
  albo samo w sobie twórcze ? hmmm …
  Lenistwo na 31 twórczych sposobów…

 7. Podoba mi się pomysł i to bardzo, więc z pewną taką nieśmiałością startuję dziś z Wami – „Taka babska próba, zobaczymy czy się uda”;-) Pozdrawiam

 8. Super pomysł, chociaż mam jeden dzień w plecy, to jednak chętnie się przyłączę.
  Pozdrawiam
  Makneta

 9. Przyłączam się, bo pomysł mi się podoba :) Nawet udało mi się nie zepsuć zabawy na starcie, bo dziś piąty dzień, ale codziennie coś zrobiłam twórczego :)
  Dziś też w planie mam coś, więc…… :)

 10. A czy można się przyłączyć na półmetku? :-)
  Chciałabym, choć nie wiem, czy z racji regularnych wyjazdów mi się uda. Ale sam pomysł kuszący bardzo :-)

 11. Gdy w lutym tworzyłam bloga, takie właśnie założenie miałam. Codziennie coś zrobić i pokazać na blogu. I nie po to, żeby się pochwalić. ;)
  To zmusza mnie do tego, żeby skończyć to, co zacznę.
  I to działa! Trzyma mnie w ryzach i nie mam już pełnej szuflady pozaczynanych prac.
  A ponieważ bardzo lubię wszelkie craftowanie, jest to dla mnie wielką przyjemnością. I tak postaram się trzymać jak najdłużej.
  Więc wyszło na to, że zaczęłam się w „sztukę codziennie” bawić, zanim o tej zabawie przeczytałam
  pozdrawiam
  Jagusia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *