Projekt: zeszyt

Jakiś czas temu brałam udział we wspaniałym projekcie zorganizowanym przez Sweet Jessie – Paper Collate. Efektem zabawy kilkudziesięciu pań była żurnalowa baza, składająca się z części nadsyłanych przez każdą z uczestniczek.
Od tamtego czasu chodził mi po głowie pomysł zorganizowania polskiej edycji – i wreszcie jest.
Mam zgodę Jessie na zorganizowanie tej akcji, mam harmonogram, mam plan.
Zapraszam więc na

Projekt: zeszyt polegać będzie na zebraniu poszczególnych kartek od uczestników. Każda z nas kocha papiery – te wzorzyste, te pożółkłe, strony książek i stare papiery listowe. Złóżmy je razem w niezapomniany zestaw – zróbmy sobie zeszyt :)

Zasady
Każda z uczestniczek zbierze i wyśle do mnie swój komplet papierów (w rozmiarze kartek zeszytu) i ilości odpowiadającej ilości uczestniczek. Ja zbiorę wszystkie papiery, złożę je w zeszyty zawierające po kartce od każdej z uczestniczek, zbinduję, a następnie roześlę je do was z powrotem. W ten sposób każda z nas otrzyma kompletny, zbindowany zeszyt, zawierający po kartce od każdej z uczestniczek.
Oczywiście bindowanie, opakowanie i wysyłka trochę kosztuje, a nie chcę bawić się w przelewy i wpłaty – proponuję zatem, aby do wysyłanych papierów dołączyć znaczki pocztowe za 10 zł – pokryje to koszty produkcji i dystrybucji, a mnie oszczędzi buchalterii.
Zapisy trwać będą 2 tygodnie, lub do osiągnięcia liczby 50 uczestników. Zadbajcie proszę, aby umieszczając komentarz podać poprawny adres e-mail. W trakcie projektu może pojawić się konieczność skontaktowania się z uczestnikami.

FAQ:

Jak mogę wziąć udział w projekcie?
Wystarczy że do 21 sierpnia zostawisz komentarz pod tym postem – napisz w nim wyraźnie, że chcesz wziąć udział w projekcie. Pamiętaj, że aby nie psuć innym zabawy, będziemy oczekiwać, że wyślesz swoje papiery w terminie. Jeśli liczba uczestników osiągnie 50(+ja oczywiście), zamkniemy zapisy.

Jakie papiery mogę wysłać?
Możliwości jest wiele – pamiętajcie tylko, aby papiery nie były zbyt grube. Mogą to być papiery do scrapbookingu, koperty, kartki z książek, wydruki i kserówki, papier śniadaniowy, próbki tapet czy wzorniki farb, strony z gazet czy magazynów, zdjęcia, kartki zeszytowe zapisane i puste, papier rysunkowy lub kolorowy, stare listy, papierowe torebki, formatki i druki.
Jedna koronna zasada: papiery powinny być czyste – oczywiście możesz wysłać kartki na których wypróbowujesz stemple czy tusze, ale nie wysyłaj stron brudnych czy zatłuszczonych. Szanujmy się nawzajem.
Proszę, nie wysyłajcie również kartonów i tekturek – są za grube i za ciężkie, mogłyby zwiększyć koszty bindowania i wysyłki.

Ile kartek mam wysłać?
Umówmy się, że każda z nas wyśle tyle kartek ile będzie uczestniczek, plus 3 na wypadek uszkodzenia w czasie bindowania. Z tych nadmiarowych kartek postaram się też złożyć 1 nadmiarowy zeszyt, który wyślę Jessie – myślę,że to miły gest dla pomysłodawczyni :) Ostateczną ilość uczestników poznamy 22 sierpnia. Jeśli przypadkiem lista zostanie zamknięta wcześniej – oczywiście powiadomię o tym.

Czy wszystkie kartki jakie wysyłam muszą być takie same?
Oczywiście w przypadku wysyłania np. kartek z pustego zeszytu cały Twój komplet będzie identyczny. Jeśli jednak zdecydujesz się na kartki z książek czy listów, trudno będzie zebrać kilkadziesiąt takich samych. Postaraj się jednak, aby wszystkie kartki jakie wysyłasz były w tej samej stylistyce. Jeśli więc wysyłasz kartki w kratkę – niech cały komplet będzie w kratkę. Jeśli wysyłasz kartki ze starej książki – niech będzie ich komplet. Dzięki temu, nasze gotowe zeszyty nie będą identyczne, ale bardzo podobne. Jeśli wyślesz mi 3 piękne kolorowe ryciny, a resztę dopełnisz stronami z gazety – część uczestniczek będzie pokrzywdzona.

Kiedy mam zebrać i wysłać swoje papiery i kiedy dostanę zeszyt?
Harmonogram projektu przedstawia się następująco:
Ogłoszenie projektu: 8 sierpnia
Zapisy: 8-21 sierpnia
Ogłoszenie listy uczestników: 22 sierpnia
Zbiórka kartek: 22 sierpnia-04 września
Obróbka i wysyłka: 05-18 września

Czy wysyłam same papiery?
Nie. Paczka, którą wysyłasz do mnie papiery, powinna zawierać także wyraźnie napisane twoje dane: imię i nazwisko oraz adres, na jaki ma zostać wysłany gotowy zeszyt, adres twojego bloga, a także znaczki pocztowe za 10 zł.

Jaki rozmiar i kształt mają mieć moje papiery?
Rozmiar okładek naszego zeszytu to A5 – czyli 148×210 mm. Dobrze więc, aby poszczególne kartki były tego rozmiaru, lub mniejsze. W każdym razie nie mogą przekraczać tej wielkości. Jeśli będziecie chciały, by miały inny kształt niż prostokąt – co nada naszemu zeszytowi różnorodności -także zadbajcie o odpowiedni rozmiar :)

Dodano:
W związku z pytaniami i wątpliwościami – do każdego zeszytu zostanie oczywiście dołączona lista uczestników. Myślę, że jeśli ktoś odczuwa potrzebę podpisania się, to może to zrobić, natomiast nie jest to wymóg i nie planowałam tego. Myślę, że największą frajdą będzie zgadywanie, która kartka jest czyja – poza tym, możecie pokazać na swoich blogach swoje zestawy :)
Nie należy też specjalnie ozdabiać kartek – pamiętajmy, że to ma być zeszyt, baza, a nie album :)

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, czekam :) Piszcie na adres: zeszyt@schowek.net

Jeśli ktoś miałby ochotę opublikować na swoim blogu banner, może skorzystać z poniższego kodu HTML:

78 odpowiedzi na “Projekt: zeszyt”

 1. jeśli można to ja bym chciała się przyłączyć do tego projektu i z przyjemnością wyślę moje papiery:)
  ale nie mieszkam w polsce tylko w Uk, to jakie znaczki mam wysłać do Ciebie??

 2. Chętnie się zapiszę :)
  Mieszkam w UK ale moja mama chętnie mi pomoże i prześle znaczki do Ciebie :)
  Mam nadzieję, że tak mogłabym zrobić? Pozdrawiam, Asia

 3. Pewnie już za późno, ale gdyby nie, to bardzo proszę o dopisanie mnie. Jestem bezblogowa, nie wiem, czy mnie to nie dyskwalifikuje :(

 4. Miszelko, wróciłam po urlopie i dopiero teraz znalazłam ten wpis. Widzę, ze jest juz ponad 50 wpisów, ale jeśli można baaaaaaaaaaardzo chciałabym sie dopisać. Prosze o info czy akcja jest aktualna

 5. Buuu…. Dlaczego dowiedziałam się dopiero teraz? :( Jeśli będziesz organizowała drugą turę tej zabawy to bardzo poproszę o informację mailem, jeśli nie byłby to problem :)

 6. pisałam już rano posta i go nie ma…buuu…szkoda, ze się tak późno dowiedziałam, super projekt! chętnie też bym do Was dołączyła:)

 7. Też bym chciała! Ale podejrzewam, że zapisy już zamknięte… Jeśli jednak byłoby miejsce, to ja chętnie :) Byłby to na pewno pozytywny kop do powrotu do grzebania w papierze :)

 8. no niestety, juz za pozno !!!! Ataka bobowa ekipa i pomysl rewelacyjny !!! Wielka szkoda, ze tak pozno doczytalam o tym projekcie. Z wielka przyjemnocia, zabawilabym sie z wami. zycz wspanialej zabawy !!!!

 9. Świetna zabawa!Chętnie bym się z Wami pobawiła,no ale już za późno.W razie drugiej tury,jestem chętna:)
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *