Projekt: zeszyt

Jakiś czas temu brałam udział we wspaniałym projekcie zorganizowanym przez Sweet Jessie – Paper Collate. Efektem zabawy kilkudziesięciu pań była żurnalowa baza, składająca się z części nadsyłanych przez każdą z uczestniczek.
Od tamtego czasu chodził mi po głowie pomysł zorganizowania polskiej edycji – i wreszcie jest.
Mam zgodę Jessie na zorganizowanie tej akcji, mam harmonogram, mam plan.
Zapraszam więc na

Projekt: zeszyt polegać będzie na zebraniu poszczególnych kartek od uczestników. Każda z nas kocha papiery – te wzorzyste, te pożółkłe, strony książek i stare papiery listowe. Złóżmy je razem w niezapomniany zestaw – zróbmy sobie zeszyt :)

Zasady
Każda z uczestniczek zbierze i wyśle do mnie swój komplet papierów (w rozmiarze kartek zeszytu) i ilości odpowiadającej ilości uczestniczek. Ja zbiorę wszystkie papiery, złożę je w zeszyty zawierające po kartce od każdej z uczestniczek, zbinduję, a następnie roześlę je do was z powrotem. W ten sposób każda z nas otrzyma kompletny, zbindowany zeszyt, zawierający po kartce od każdej z uczestniczek.
Oczywiście bindowanie, opakowanie i wysyłka trochę kosztuje, a nie chcę bawić się w przelewy i wpłaty – proponuję zatem, aby do wysyłanych papierów dołączyć znaczki pocztowe za 10 zł – pokryje to koszty produkcji i dystrybucji, a mnie oszczędzi buchalterii.
Zapisy trwać będą 2 tygodnie, lub do osiągnięcia liczby 50 uczestników. Zadbajcie proszę, aby umieszczając komentarz podać poprawny adres e-mail. W trakcie projektu może pojawić się konieczność skontaktowania się z uczestnikami.

FAQ:

Jak mogę wziąć udział w projekcie?
Wystarczy że do 21 sierpnia zostawisz komentarz pod tym postem – napisz w nim wyraźnie, że chcesz wziąć udział w projekcie. Pamiętaj, że aby nie psuć innym zabawy, będziemy oczekiwać, że wyślesz swoje papiery w terminie. Jeśli liczba uczestników osiągnie 50(+ja oczywiście), zamkniemy zapisy.

Jakie papiery mogę wysłać?
Możliwości jest wiele – pamiętajcie tylko, aby papiery nie były zbyt grube. Mogą to być papiery do scrapbookingu, koperty, kartki z książek, wydruki i kserówki, papier śniadaniowy, próbki tapet czy wzorniki farb, strony z gazet czy magazynów, zdjęcia, kartki zeszytowe zapisane i puste, papier rysunkowy lub kolorowy, stare listy, papierowe torebki, formatki i druki.
Jedna koronna zasada: papiery powinny być czyste – oczywiście możesz wysłać kartki na których wypróbowujesz stemple czy tusze, ale nie wysyłaj stron brudnych czy zatłuszczonych. Szanujmy się nawzajem.
Proszę, nie wysyłajcie również kartonów i tekturek – są za grube i za ciężkie, mogłyby zwiększyć koszty bindowania i wysyłki.

Ile kartek mam wysłać?
Umówmy się, że każda z nas wyśle tyle kartek ile będzie uczestniczek, plus 3 na wypadek uszkodzenia w czasie bindowania. Z tych nadmiarowych kartek postaram się też złożyć 1 nadmiarowy zeszyt, który wyślę Jessie – myślę,że to miły gest dla pomysłodawczyni :) Ostateczną ilość uczestników poznamy 22 sierpnia. Jeśli przypadkiem lista zostanie zamknięta wcześniej – oczywiście powiadomię o tym.

Czy wszystkie kartki jakie wysyłam muszą być takie same?
Oczywiście w przypadku wysyłania np. kartek z pustego zeszytu cały Twój komplet będzie identyczny. Jeśli jednak zdecydujesz się na kartki z książek czy listów, trudno będzie zebrać kilkadziesiąt takich samych. Postaraj się jednak, aby wszystkie kartki jakie wysyłasz były w tej samej stylistyce. Jeśli więc wysyłasz kartki w kratkę – niech cały komplet będzie w kratkę. Jeśli wysyłasz kartki ze starej książki – niech będzie ich komplet. Dzięki temu, nasze gotowe zeszyty nie będą identyczne, ale bardzo podobne. Jeśli wyślesz mi 3 piękne kolorowe ryciny, a resztę dopełnisz stronami z gazety – część uczestniczek będzie pokrzywdzona.

Kiedy mam zebrać i wysłać swoje papiery i kiedy dostanę zeszyt?
Harmonogram projektu przedstawia się następująco:
Ogłoszenie projektu: 8 sierpnia
Zapisy: 8-21 sierpnia
Ogłoszenie listy uczestników: 22 sierpnia
Zbiórka kartek: 22 sierpnia-04 września
Obróbka i wysyłka: 05-18 września

Czy wysyłam same papiery?
Nie. Paczka, którą wysyłasz do mnie papiery, powinna zawierać także wyraźnie napisane twoje dane: imię i nazwisko oraz adres, na jaki ma zostać wysłany gotowy zeszyt, adres twojego bloga, a także znaczki pocztowe za 10 zł.

Jaki rozmiar i kształt mają mieć moje papiery?
Rozmiar okładek naszego zeszytu to A5 – czyli 148×210 mm. Dobrze więc, aby poszczególne kartki były tego rozmiaru, lub mniejsze. W każdym razie nie mogą przekraczać tej wielkości. Jeśli będziecie chciały, by miały inny kształt niż prostokąt – co nada naszemu zeszytowi różnorodności -także zadbajcie o odpowiedni rozmiar :)

Dodano:
W związku z pytaniami i wątpliwościami – do każdego zeszytu zostanie oczywiście dołączona lista uczestników. Myślę, że jeśli ktoś odczuwa potrzebę podpisania się, to może to zrobić, natomiast nie jest to wymóg i nie planowałam tego. Myślę, że największą frajdą będzie zgadywanie, która kartka jest czyja – poza tym, możecie pokazać na swoich blogach swoje zestawy :)
Nie należy też specjalnie ozdabiać kartek – pamiętajmy, że to ma być zeszyt, baza, a nie album :)

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, czekam :) Piszcie na adres: zeszyt@schowek.net

Jeśli ktoś miałby ochotę opublikować na swoim blogu banner, może skorzystać z poniższego kodu HTML:

78 odpowiedzi na “Projekt: zeszyt”

 1. Niesamowicie podoba mi się ten projekt :) Proszę mnie dopisać do listy :)

 2. Nie mam bloga, ale chyba to nie jest przeszkodą, chętnie wezmę udział w tym projekcie, pozdrawiam.

 3. Chcialabym wziac udzial w tej wymianie, mimo iz mieszkam w Australii. Moja siostra, ktora sie tez zapisala, przesle znaczki za mnie i wysylka z powrotem tez bedzie do niej na adres polski. Kartki przesle od siebie, mam nadzieje, ze bedzie to OK.

 4. nigdy wcześniej nie słyszałam o tym projekcie, ale jest niesamowity! z ogromnym podekscytowaniem zgłaszam się do tej zabawy – już nie mogę się doczekać! :)

 5. Oj zapisuję się baaaaardzo chętnie :)
  Czy będzie wiadomo, jaka kartka jest czyja? W sensie – czy będzie wiadomo, kto jakie kartki wysłał?

 6. PS. Pomysł racjonalizatorski: czy nie byłoby fajnie, żeby kartki od danej osoby były dyskretnie, np. od wewnętrznego brzegu, malutkimi literkami, podpisane nickiem lub adresem bloga?

 7. Świetny projekt! Jeżeli brak bloga nie będzie przeszkodą we wzięciu w nim udziału, to ja bardzo chętnie i z wielką przyjemnością się przyłączę.

 8. Zgłaszam się do projektu :)

  Skrzatko – podpisywać 50 kartek? Ja się nie podejmuję :) A poza tym czy to takie ważne, która kartka jest od kogo?

 9. Taka zabawa nie mogłaby mnie ominąć (ups! nie wiem czy wysłałam poprzedni komentarz. jeśli tak i go „moderujesz” to bij!) :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *